| ViseColorate_6532 a întrebat:

am si eu o problema. Imi place de un coleg de clasa si nu stiu daca si eu ma place:-s. Cum as putea sa aflu daca ma place? Sau cum as putea sa-l fac sa ma placa? fundita :X

Răspuns Câştigător
| ana_7191 a răspuns:

Iti spun sincer ca aceeasi intrebare am adresat-o si eu...incearca sa stai prin preajma lui sa vezi daca ii produci reactii(poate o imbratisare) sau incearca sa vorbesti cu un prieten de-al lui care sti ca nu e barfitor.succes

6 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Pai o idee care imi trece prin minte ar fi a-ti faci un id fals si sa ai un raspuns pregatit daca te intreaba de unde ai id-ul lui.(unul PLAUZIBIL laughing)Si incepe sa vorbesti cu el ca si cum nici nu l-ai cunoscut vreodata si dupa ce ati vorbit de mai multe ori intreaba-l daca are iubita si daca place pe cineva. Dar intr-un mod nu foarte evident
tonguelaughing

| Andra_3307 a răspuns:

Intreaba-lwinking!

| AdRyAnA3 a răspuns:

Roaga un prieten de al lui sa il intrebe daca te place. big grin

| Sirenia a răspuns:

De exemplu, dac tipul de care iti place e rocker atunci putea sa te inbraci in negru si sa asculti rock, afla formatia sa preferata si socializeaza cu el pe mess despre tema asta.De exemplu ai putea sa ii spui ca vrei si tu o melodie de la Bodoom fiindca nu iti merge bine netul...
Iti spun sincer sa nu pui sa intrebe pe nimeni, in orice caz fa ce te-am sfatuit si iti zic sincer ca la mine a functionat. Sper ca sfatul meu sa te ajute

| gaby12_1342 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema sigh

| AndreeaTs a răspuns:

Cred ca mai bine ai petrece mai mult timp cu el. Chestia asta iti va arata daca te place sau nu. Deschide o discutie despre "as avea nevoie de un prieten, imi place de cineva si nu stiu cum sa fac..." Sau pur si simplu intreaba-l. Nu e greu, emotiile, teama, rusinea vor invinge mereu pe cei slabi. Pune piciorul in prag si fa-o!