| Alfredyo a întrebat:

Stiu ca unii dintre voi au avut problema mea si daca stiti va rog sa imi raspundeti. Mie imi place de o fata din clasa si de fire eu sunt timid, ea la fel. Amandoi avem 13 ani si nu stiu cum sa o fac sa ma placa. Cuma as putea sa o fac sa ma placa sau daca ma place cum aflu? Multumesc!

2 răspunsuri:
| SpatariuMihaela a răspuns:

Incerca sa vorbesti cu ea. Dupa felul cum iti vorbeste iti poti da seama, dar merita sa risti pentru iubire, nu?

| HelenEvans a răspuns:

Păi de aflat nu prea ai cum. Doar dacă vorbeşti cu cineva care o cunoaşte bine, însă aşa s-ar putea să afle şi ea.
Iar dacă nu te place, nu prea ai cum să o faci să te placă. Depinde însă şi de personalitatea ei. Arată-i că eşti de treabă şi ştii să te comporţi cum trebuie.
Acum. Îţi spun eu cum am aflat dacă mă plăcea un tip. Am lăsat-o pe prietena mea să vorbească cu el şi să-l întrebehappy. Însă nu îţi recomand asta neapărat.