| alfa2 a întrebat:

Am si eu o problema legata de facebook.
Nu stiu dar nu mai primesc aprecieri la poze ca inainte... Am in jur de 1k-1, 5k prieteni si cand postez cate o poza ( fie ea de profil sau doar de cronologie ) nu strang prea multe aprecieri 35-50. O fi din cauza spam-ului ( adica distribui si sunt prea " activ "? ) sau din contra...
Va multumesc.

7 răspunsuri:
| devilmaycry4 a răspuns:

Problema ta vine de la Facebook, in ultimul timp au schimbat sistemul de distributie al postarilor, si astfel nu mai ajung la toti prietenii. Acelasi lucru s-a intamplat si in cazul paginilor de Facebook - este o strategie de marketing.
Sper sa fie util raspunsul.

| alfa2 explică (pentru devilmaycry4):

Inteleg.Nici nu ma prea intereseaza aceasta problema..nu am ce rezolva cu acele aprecieri. dar e frustrant uneori cand vezi ca unii amici posteaza cate o poza iar in cateva zeci de minute strang un anumit numar de aprecieri iar tu...mai greu... Mersi pentru informare.winking

| Labiii a răspuns (pentru alfa2):

Da, asa este nu te ajuta cu nimic aprecierile! Cat despre noul sistem este total aiurea, acum exista si butonul de ''fallow'' si doar apasand pe el iti apare acel ceva la noutati ''mai nou''

| alfa2 explică (pentru Labiii):

Mda... multumesc, dar totusi sunt unii care nu au 18 ani ( ca sa poata avea urmaritori - fallowers ) si e frustrant cand vezi ca imedeat dupa ce posteaza o fotografie sau isi schimba poza de profil strange 100-200 aprecieri si nu pot spune ca e atat de aratos sau ma rog. :-J e ciudat noul sistem...

| Labiii a răspuns:

Poti sa iti inchizi contul si sa il redeschizi, si mie mi s`a intamplat, sau schimba`ti poza de profil mai des, poate nu apare in news feed :*

| alfa2 explică (pentru Labiii):

Asta cred ca e ca nu apare in news feed... ce as putea face in cazu asta? Cum sa fac sa le apara la cat mai multi happy?

| Labiii a răspuns (pentru alfa2):

Pai iti schimbi poza de profil mai des adica o pui pe aceiasi apesi pe editeaza poza de profil apoi alege din fotografii, fotografii de profil, alegi aceiasi poza si gata :*