| MihaiN1 a întrebat:

Am si eu o problema, nu am pofta de mancare.
Cine ma poate ajuta cu cateva sfaturi ce sa fac ca sa am pofta de mancare.
Multumesc anticipat!
Funda + vot!

4 răspunsuri:
| REDSQ a răspuns:

1. Supradyne efervescente (multivitamine) sau inlocuieste cu MagneB6 si Vitamina C
2. Hidratare (apa: macar 1, 5 litri / zi)
3. Miscare (cel putin 4-5 km pe jos sau exercitii in casa timp de 20 min)

Adopta un regim sanatos de viata. Culcat mai devreme, somn linistit, ceaiuri de tei seara. Dimineata mic dejun copios, mananca din toate fara grija caci sucul gastric acumulat noaptea in burtica ajuta mult la digestie si e totul pregatit pentru dimineata)

Multa sanatate!

| Loka a răspuns:

Ia ulei de catina cu coenzima Q10 sau vitamina c sau usturoi

| Anahiteamo a răspuns:

Buna!
Asta depinde. poate ai vreo boala sau ceva raceala.sau cine stie.
Dar trebuie sa faci mai mult efort fizic ca sa iti vina pofta de mancare. Sau asta e un semn ca ai ceva. Este recomandabil sa te duci la doctor ca sa iti spuna ce trebuie sa faci si ceea ce ai. Sa stii ca trebuie sa depui un efort ca sa iti revina pofta de mancare. Trebuie sa faci ceea ce am spus eu mai sus. Sper ca te-am ajutat. BAFTA!:*

| educatie2021 a răspuns:

Fa miscare multa... iti zic eu c tine figura