| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema.Pur si simplu nu imi mai suport viata straight face.M-am saturat sa fiu bataia de joc a unora.
Eu m-am nascut cu un picior mai scurt nu e foarte mare diferenta dar tot se vede cand merg
Port talpa dinaia ca sa nu se observe , adica nu stiu cum sa va explic.
Cu talpa sau fara tot am un mers ciudat.
Si pur si simplu sunt distrusa mai ales cand ma intreaba cineva de ce umblu asa
Si astazi de exemplu mi-a spus o colega : de ce umblii asa descentrata?
Si tot radea cu o alta colega
Si cum e talpa aia cateodata calc intr-o parte si astazi mi-a spus colega aia ca ma cred pe tocuri?
Ma simt foarte proststraight face eram prietene la inceput dar chiar nu stiu ce a apucat-o.
Toate vorbele astea ma distrug tot mai tarestraight face.Vreau si eu sa fiu normala.Sa scap de defectul asta.
Asta este singurul meu defect
As vrea sa mor sa scap de toate.Nu mai stiu ce sa fac.
Va rog , un sfat!
Multumesc...

11 răspunsuri:
| Ingrid16V a răspuns:

Nu trebuie sa te iei dupa gura fetelor care se cred "perfecte" si carora le place sa rada pe seama altora, fara sa se uite mai intai la elestraight face Te inteleg perfect cum te simti, dar gandeste-te ca tu ai multe calitati care iti pot acoperi defectul cu piciorul:* Sunt sigura ca cele ce vorbesc de tine, nu s-au uitat la ele, si in primul rand ele nu stiu sa respectestraight face Fiecare e asa cum e, cum s-a nascut, cine suntem noi sa ii judecamstraight face Ele nu au cei 7 ani de acasastraight face
Sper sa tii cont de ce am zis, sau e posibil sa nu-ti pese, mai ales acum cand esti suparata, credsad Dar iti doresc succes in continuare si sa ai grija de tine>big grin

| Ana94 a răspuns:

Nu ar trebui să iei în seamă ce spun alţii.Asta e,nu tu ai ales să te naşti aşa...Şi fata aia de care zici tu că îţi era prietenă,e clar că nu era tocmai prietenă dacă s-a apucat să râdă de tine cu alta.Lor le e uşor să facă mişto de tine,că ele nu s-au născut aşa dar mai bine s-ar gândi că nu e bine să râdă de alţii cu probleme că puteau fi chiar ele în locul tău.Te înţeleg cum te simţi că şi eu eram fata aia de care toţi râdeau şi asta pentru că eram (şi pot spune că încă sunt) foarte timidă şi nu vorbesc prea mult, sunt mai retrasă şi nu prea am încredere în mine.Şi ăştia care cică se cred cool râdeau de mine din cauză că eram mai timidă.Am încercat să nu-i bag în seamă, să le arăt că nu-mi pasă de ei şi că nu dau 2 bani pe vorbele lor,dar pe dinăuntru mă durea,glumele alea ale lor îmi distrugeau respectul de sine şi mai mult... Dar am tot continuat să nu le zic nimic,să vorbesc cu alte fete mai normale ca să pară că nu-i aud,că pentru mine grupul fiţoşilor nu exista,aşa că s-au mai potolit, în ultima vreme mai mult şi-au văzut de treaba lor de fiţoşi laughing Deci tot ce ai de făcut e să le ignori, să le arăţi că nu-ţi pasă de vorbele lor că dacă văd că vorbesc mai mult singure şi că ţie nu-ţi pasă se vor plictisi să se mai ia de tine.Astea care se cred mari şi tari şi se iau de tine pentru defectul ăsta al tău ar trebui să se uite mai întâi la ele şi să-şi dea seama că ce-i în interior contează.Cu siguranţă că tu ai un suflet mult mai mare decât ele, aşa că asta ar trebui să conteze happy

| winchesters a răspuns:

Nu ar trebui sa bagi in seama vorbele rautacioase ale colegilor.
Fiecare este frumos in felul lui, bucura-te de viata.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Buna,lasa-i in pace.Si eu am fost bataia de joc a tuturor in scoala.Nu ai cum sa ii opresti asa de usor.
Lasa defectul ala.Uite...nu te-am vazut niciodata si stiu ca suferi, dar asa sunt oamenii nu ai ce le face.
Eu te inteleg.Sincer,te inteleg, eu eram badjocorit zi de zi si nu mai suportam chestia asta dar cu o schimbare de atitudine totul se rezolvabig grin. Uite acum nu mai sunt badjocorit numai de vreo 2 ce nu au ce face(pe bune nu au ce face).

Succes, si...lasa-i in pace.Pahappy

| patty26 a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Multumesc pentru raspuns.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru patty26):

Nu conteaza defectul.Nu conteaza ce e in exterior ci ce e in interior.

Vorbe banale...dar gandeste-te mai bine la ele.

Eu iti spun sa nu mai pui la suflet.

| dreamgirl94 a răspuns:

Nu arata ca ti pasa.asta le va da satisfactie persoanelor care vor sa te raneasca. spune-i ceva de genu "merg descentrata pentru ca picioarele mele ti-or vazut fata si s-or speriat"laughing intelegi? si eu sufeream pentru ca eram fata noua de care toata lumea se lua.dar cand or vazut ca nu mi pasa de parerea lor, ca efectiv ma doare in *** de ei or incetat.asta e singura metoda ce merge cu adevarat.sau spune-le de problema ta.sincer eu una nu as rade, te as ajuta.dar eu sunt eu

| patty26 a răspuns (pentru dreamgirl94):

Multumesc de raspuns.pai nu le bag in seama.doar ca iti dai seama ca ma simt proststraight face ca mi-as dori sa nu mai am defectu asta

| mada_4477 a răspuns:

Stai linistita ca Dumnezeu are grija de fiecare.si lasa-le pe ele deoparte, nu le mai baga in seama.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru mada_4477):

Asa e, Domnul are grija de toti indiferent in ce situatii ne aflam.

| Raulee a răspuns:

In primul rand incearca sa te integrezi in grupul lor si nu trebuia sa taci mereu sa inghiti vorbele lor si mai ales sa le arati ca suferi din pricina asta. Intoarceleo si tu lor