| Joee2 a întrebat:

Azi am calcat intr-un cui..nu stiu daca era sau nu ruginit.
Nu mi-a curs sange si nici nu cred ca mi-a intrat in picior. aveam adidasi cu talpa groasa.Nu m-a durut deloc pe moment dar dupa vreo jumatate de ora a inceput sa ma doara putin si nu prea pot sa calc bine pe el.Trebuie sa imi fac vaccinul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ghorghe123 a răspuns:

Cam asa deaorece nu se stie cati microbi poate avea un cui pur si simplu dar chestia este ca ar trebui pentru binele tau, daca nu poate sa se infecteze si poate sa fie foarte rau!

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Daca avea tetanos si nu esti vaccinat sau nu te vaccinezi repede vei da ortu' popii.