| Amrita a întrebat:

Am si eu o problema.Sunt o fire extrem de sensibila(din pacate)si de asemenea foarte iubareata.Problema e ca.mereu mi se spune ca pun prea mult suflet in anumite lucruri, in special in cele rele.Mereu cred ca nu am nimic special.ca sunt doar o fata obisnuita si deloc interesanta. Mi s-a spus ca fiecare persoana are ceva deosebit, dar eu pur si simplu nu vad nimic in mine care ar putea fi...As vrea sa fiu mai indiferenta, dar nu reusesc.:-

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Hei semeni mult cu minestraight face. si eu sunt ft sensibila si pun mult suflet atunci cand imi spune cineva lucruri rele, si am avut si eu momente cand am crezut ca nu am nimic special straight face

Cu cat cresti si dai de mai multe probleme cu atat devii mai curajos si ai mai multa incredere in tine si sa nu mai crezi niciodata ca nu ai nimic special!

P. s. Ma uit in jur si vad toate. fetele de acum care sunt urate cu draci, pline de fite, proaste si fara pic de bun gust care se cred Dumnezeu...rolling eyes

Sa nu te mai gandesti niciodata ca nu esti speciala...

Multi multi pupici :*:*:*
big hug wave

9 răspunsuri:
| JackieSue a răspuns:

Eram intr-o tabara si la sfarsitul ei se dadeau diplome cum ai fost tu in tabara de genul "cel mai bun fotograf". A strigat profa Rebecca Fargiu. Si ma ridic eu nedumerita ca eu n-am facut nimic in tabara aia...am mers si am stat cu prietenele mele.Am primit titlul de "cea mai zambareata domnisoara".

Deci chiar daca crezi ca nu ai nimic special, fiecare are.Trebuie sa descoperiwinking.

| alexa a răspuns:

Pai e bine ca incerci ideea e sa te si tii de lucrul asta
si eu eram la fel de sensibila si puneam totul la suflet, pana in ziua in care mi-am dat seama k nu se merita sa mai plang si sa ma mai consum pentru oricine si din oricesad
uneori incerc sa vad partea buna a lucrurilor, sa ma bucur de viata pentru ca orice ar fi momentele rele vor trece iar eu nu voi mai suferi.viata merge mai departe.cat despre sensibilitate uneori este bine, depinde si de cat de mare este.
incearca sa nu o mai arati insa si celor din jur.sensibilitatea este o calitate atata timp cat nu stiu si ceilalti pentru ca o va transforma in slabiciune si vor profita de acest lucru.incearca sa pari mai tupeista in societate, dar sa nu dai in penibil
bafta

| Amrita explică:

Problema este ca de foarte mult timp ma "confrunt" cu aceasta problema.Cateodata mi-as dori sa nu mai iubesc, sa fiu total indiferenta.Nu pot.Am incercat, multa lume m-a sfatuit sa ma schimb.si totusi cam la fel am ramas...

Răspuns utilizator avertizat
| Fuxy a răspuns:

Sa fi iubaret nu e nimic rau deja esti o persoana speciala. Si eu puneam candva foarte mult suflet in unele lucruri. Si e foarte bine sa pui suflet si sa iubesti atunci cand lucrezi decat sa fi o persoana indiferenta care nu o sa vada frumusetile vietii, dar cand te supara cineva poti sa fi indiferenta, dar ii poti arata ca esti mai puternica decat el spunandu-i "Asta e viata tot timpul vor exista oameni ca tine". In lucrurile rele exista un consum foarte mare asa ca ar fi bine sa te gandesti in primul rand la tine si poti raspunde cum vrei la celalalte persoane daca ei tin la tine isi vor da seama ca au gresit, daca nu ei au de pierdut. E foarte bine sa gandesti asa. Daca te crezi spacial asa te vor crede si ei. E bine insa sa folosesti chestia asta doar intr-o anumita masura.

| johncena a răspuns:

Poti fii mai indiferenta trebuie doar sa incerci mai mult la inceput e greu dar te vei obisnui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti pe drumul cel bun. Te asteapta urmatorii pasi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Si eu sunt sensibila.Plang cand mi se zice ceva de rau. Teoretic, plang din orice.La scoala, cand iau o nota proasta de abia ma stapanesc sa nu plang si sa tip, dar tot imi curg lacrimile.Si eu vreau sa fiu tupeista dar nu pot.Doar la un lucru nu ai dreptate.Fiecare om are ceva deosebit! Trebuie doar sa-ti cauti talentul si-l vei gasi! De exemplu eu stiu sa cant, sa compun si sunt buna la sport. Familia imi zice ca ar trebui sa merg la teatru.Trebuie sa cauti adanc in tine si-ti vei gasi talentul, ceea ce te face deosebita!
Te pup!

| pinkiepie a răspuns:

Nu e nevoie sa gasesti tu acel ceva special din tine! lasa-i pe altii care sunt ferm convinsa ca au gasit multe calitati la tine! E imposibil ca o persoana sa nu aiba ceva pretios in ei! Dintr-un boboc se face trandafir! Trebuie sa ai mai multa incredere in tine pentru ca stiu ca si tu ai momente in care te simti sigura pe tine:X

:X