| Anca357 a întrebat:

Hei TPU.
Am o problema.E vorba de indiferenta.Tin extrem de mult la o persoana apropiata mie( este fata si-mi este verisoara), in timpul vacantei de vara ne-am certat dintr-un motiv anume si apoi nu ne-am mai vorbit 2-3 luni de zile, atunci sufeream si poate ca inca ma doare.La inceputul anului scolar m-a bagat in seama si am vorbit, dar nu despre ceea ce trebuia, in timpul vacantei ne tratam ambele cu indiferenta suferind una dupa alta. adica eu.Si mi-a spus ca indiferenta mea o ucide si ca nu-si mai aminteste de ce sunt suparata si care-i cauza..Acum ne vedem la scoala. Dar eu sunt o fire extrem de sensibila, sufar in mine si prefer sa ma doara, oarecum.Mi-a mai spus ca i-a fost dor de mine si ca m-a cautat. dar pe mine nu m-a facut sa simt, sa vad sau sa cred chestiile acelea pentru ca nu mi le demonstra. de fapt, ea facea contrariul facandu-ma pe mine sa sufar din ce in ce mai mult vorbind cu alte persoane, luandu-le in brate si alte chestii care stia ca ma vor distruge, ca ma vor durea.Am incercat si inca incercam sa vorbim, incerc sa ma deschid din nou in fata ei asa cum o faceam inainte sa-mi spuna cateva chestii care m-au tulburat si am ales sa ma inchid in mine.Imi spune ca ma iubeste si alte lucruri (si eu o iubesc pe ea dar nu prea ii spun acest lucru prea des) dar eu in continuare sufar deoarece am o teama, o frica legata de ea.A facut niste chestii din cauza ea. si eu la fel din cauza ei.Dar, cand ne intalnim la scoala as vrea sa ma duc la ea si sa o iau in brate si sa-i spun tot dar nu pot(pentru ca nici eu nu mai stiu cateodata din ce cauza suntem asa) dar am un orgoliu foare tare care nu ma lasa si in continuare cateodata o mai tratez cu indiferenta chiar daca pe mine ma doare tare ca fac chestia asta desi nu vreau. Deci.
Cred ca v-am dat peste cap cu problema mea. Ce ar trebui sa fac? Nu mai vreau sa ma port asa cu ea. vreau sa fiu cum eram inainte. crying((((
Va rog sa-mi dati cateva sfaturi.

3 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Ești lesbi? E necesar să știm.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu te mai purta asa!