| Zinv a întrebat:

Buna!
Am tot auzit pe Youtube anumite expresii, puteti sa ma ajutati sa le inteleg, va rog?
Expresiile sunt:
-Simp
-Crush
-Bff

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Https://context.reverso.net/traducere/engleza-romana/BFF

mai intreabă-l pe gugăl, iți zice

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Simp-baiat care devine pres pentru o fata in speranta ca aceasta o sa-l placa(dar niciodata nu-l place)
Crush-o persoana de care iti place si de care esti interesat romantic
Bff-best friends forever(cei mai buni prieteni pentru totdeauna).

| Dini11111111 a răspuns:

Crush- e băiatul de care îți place iar bff- cel/cea mai buna prietena.
Simp habar n am ce înseamnă sau ceva. probabil ceva prescurtare.