| Stephania1997 a întrebat:

Am un coleg de clasa cu care ne certam tot timpul...
Toti profesorii ne spun: "Marei-i dreagostea asta" sau " Ce cuplu frumos". Eu chiar il plac... De unde pot afla daca si el ma place?

2 răspunsuri:
| KattySwaag a răspuns:

Salut,doresc sa-ti spun ca eu de multe ori observ daca unui baiat ii place de mine prin felul cum se comporta cum vorbeste, de exemplu era u n baiat care cu toate fetele se comporta urit da cu mine frumos, si deci eu asa mi-am dat seama ca el ma place, trage atentia mai mult la comportamentul si atitudinea lui fata de tine, la gesturi si la felul de a vorbi.Succes,:* Funda : ]

| sophieLY a răspuns:

Bună!
Şi eu fac aşa cu colegul meu de bancă, şi profesorii spun că suntem împreună, dar mie nu-mi place de el.
Ţi-aş spune să-l întrebi, dar eu nu cred că aş întreba vreodată un băiat pe care-l plac dacă mă place.
Deci, spune chestii de genul : " Ce bine ne stă împreună " când sunteţi în faţa unei oglinzi ( îţi spun că mie mi-a mers asta laughing ) sau " Aşa-i că mă iubeşti? ", dar fă-o să pară în glumă. Sau. ştiu. Îi spui : " Hai să ne căsătorim, facem 2 copii şi divorţăm."
Pa pa!
PS: Cu ultima glumeam, dar tu poţi să o încerci şi pe aia, fii inventivă, amuzantă, prietenoasă şi drăguţă cu el.