| Ea_7898 a întrebat:

Buna!

Am un laptop si are windows 7.si vreau sa il schimb si sa instalez windows vistabig grin.
Ce pasi trebuie sa urmez? trebuie dezactivat windows 7? sau?

pls help!

>funditsuuuu':

Răspuns Câştigător
| AlcatraZ6501 a răspuns:

Totul este fooaaaaarte simplu. Partea grea este ca trebuie sa ai un dvd cu windows vista bootabil. Apoi dai un rr la laptop si o sa iti apara "Press any key to..." (inainte de asta tu trebuia sa bagi dvd-ul) apesi orice tasta, si te duce catre instalare, apoi e o instalare ca la un joc, si asta e tot. FUNDA?

1 răspuns:
| Quibblo a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu iti pui vista.Eu nu sunt multumita deloc de el, este windows neterminat, sincer nu stiu cum sa scap de el si sa imi pun win 7 care este minunat.
Aceasta este parerea mea.