| tony09 a întrebat:

Am un laptop cu windows 7 licentiat,insa problema este ca l-am cumparat cu o singura partitie pe hard disk si acum vreau sa imi instalez windowsul si doresc sa imi fac mai multe partitii.Imi poate explica cineva pasi pe care trebuie sa ii urmez?Multumesc!

5 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Http://www.videotutorial.ro/? p=989 Uite aici un tutorial despre partitionare. Poate te ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai pe scurt folosesti Partition Magic sa zicem, sau daca ai vista sau win7 din consola accesezi diskpart happy

| 傻瓜的毫不相干 a răspuns:

Exista programe care-ti pot crea partitii in hard.

| olix20 a răspuns:

La instalate de windows ai posibilitatea de a crea sau renunta la noi partitii. Cand selectezi partitia unde sa fie Windows-ul instalat acolopoti da si "comanda" de a crea o noua partitie.

| NoRules a răspuns:

Salut tony...pentru ca ai windows 7 poti folosi Paragon Partition Manager. daca inca nu ai reusit lasa-mi un mesaj si te ajut eu