| LuciaCristina1996 a întrebat:

☻☺Buna! Am un papagal Nimfa si am citit ca trebuie imbaiat.I-am cumparat o cadita speciala, i-am pus apa( mai calda cu 5 grade decat temperatura camerei), dar nu vrea sa se scalde.Trebuie sa se obisnuiasca? Multumesc anticipat!☻☺

Răspuns Câştigător
| Nimffa a răspuns:

Il iei asa cu incetisor(nu fortat cum spune Zapan) si il pui un pic.Dar sa nu exagerezi, sa il strangi si sa il bagi cu forta acolo in apa pentru ca asa nu va face NICIODATA BAIE!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija ca apa sa nu fie mult prea fierbinte pentru el, prima data ia-l tu usor si baga-l in apa deja pregatita [care sa nu-i fie vatamatoare], dupa ce vei face asta, se va obisnui, apoi, cand il scoti, sa ai grija sa nu il pui la frig pana nu se usuca bine, caci va muri.

| Elliana534 a răspuns:

Nu,il bagi fortat, pentru ca asa e prima oara