| byapiki a întrebat:

Am un prieten cu care vorbesc tot timpul pe mess, dar cand il vad la scoala ma intimidez si nu stiu ce sa vorbesc cu el. Aveti vreo idee?

4 răspunsuri:
| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Cum ai dormit? M-ai visat? Te-am visat eu; eram la mare, lugu, lugu.

| Guildo a răspuns:

E foarte rau pentru tine daca te obisnuiesti sa comunici doar in scris, iar in afara lui te pierzi. In vitor o sa ai numai de suferit, deoarece in viata o sa te lovesti de multe situatii, iar daca nu sti sa te exprimi si sa iti sustii ideea fata in fata cu persoana respectiva, o sa ai numai de suferit. Mai lasa mess-ul si incearca sa dai frau liber cuvintelor cand esti fata in fata cu el, acelasi subiecte care le dezbateti pe mess, le puteti dezbate si cand va intalniti... nu e atat de dificil.

| felinamiaumiau a răspuns:

Ce ar fi sa il intrebi despre el ...despre hobiuri, ce aveti in comun si ce nu... Sau poti sa te faci nestiutoare gennerduna, imi arati si mie unde e classa X? Si asa dati dintr-un subiect in altul si cunoastel mai bine!
Fii inventiva....Bafta.

| Gabitza11 a răspuns:

Asa am patit si eu... Acum un an imi placea foarte mult de un tip cu un an mai mare ca mine, vorbeam des pe mess, ne tachinam, dar cand ne intalneam la scoala de-abia ziceam 2 cuvinte, si el era timid, pana la urma am incetat sa mai intru pe mess pentru ca nu mai aveam timp si n-am mai vorbit deloc cu el, nici macar nu ne mai salutam, dar scuze ca te-am plictisit cu povestea mea, ideea e ca daca nu as fi fost atat de timida acum nu mi-ar veni sa plang de fiecare data cand il vad.Fii mai indrazneata, iesiti in grup si MULT SUCCES! Te pup!