| love0910 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S3 dar i am spart ecranul. Doar geamul de sticla e spart, displayul merge. Stiti cat m-ar costa sa il repar intr un service Orange? Trebuie sa merg cu telefonul si piesa noua sau imi pun ei piesa si o platesc la final? Ce acte sunt necesare cand duc telefonul? Va rog sa ma ajutati!

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Daca telefonul tau nu se afla in perioada de garantie atunci reparatia se va efectua contra cost. Costul reparatiei acopera manopera si costul pieselor de schimb utilizate (piesele vor fi furnizate de catre unitatea de service).
Speram sa te ajute informatiile de aici https://www.orange.ro/orange-service/.
O zi buna,
Orange Helper

| patrysyapatrisia02 a răspuns:

Pai in primul rand nu cred ca ai nevoie de acte dar poti buletinul sa il duci in caz de orice sau certificatul de nastere (daca nu ai 14 ani). In al doilea rand dac are cu ce sa inlocuiasca la service geamul de sticla atunci nu te costa ma mult de 30 35 cel mult 40 de lei. Dar daca trebuie sa faca comanda atunci te costa putin mai mult. Iar daca ai tu un geam de sticla nou atunci te costa mai putin de 30 de lei! Sper ca te-am ajutat!