| BeliebersGJB a întrebat:

Buna,am un telefon Samsung gt-5230(star)..Si nu imi citeste cardul..adica daca bag un alt card il citeste dar pe al meu nu...si am reformatat cardul de multe ori si tot nu il citeste..care e problema? Trebuie sa imi schimb cardul`?

4 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Si eu am Samsung star 3. trebuie sa ai card micro sd. si daca ai micro sd, si nu ti-l citeste, ori s-a distrus cardul, ori ai telefonul murdar inauntru, la cipuri. ori i-ai distrus cumva vreun circuit si nu-l mai recunoaste.

| BeliebersGJB explică:

Pai numai cardul meu nu merge, am bagat cardul alcuiva si merge

| Eookatha a răspuns (pentru BeliebersGJB):

Asta inseamna ca are ceva cardul asta pe care il ai. Se poate sa nu fie citit de telefon. Si eu am acelasi telefon si nu imi citeste orice card, ca si eu am schimbat 3 carduri ca nu mi le citea, sfatul meu este sa iti iei un alt card big grin

| Biby543210 a răspuns:

Buna! Si eu am Samsung star 3. Exista 2 motive:
-Samsung nu accepta orice fel de card
-Cardul are parola
Sper sa te ajute fundita?