| anonim_4396 a întrebat:

BUNA. am unghiile destul de lungi. niste modele simple de facut acasa?big grin

4 răspunsuri:
| ღBrunette a răspuns:

Caută pe Youtube tutoriale şi o să găseşti tot ce vrei. Îţi mai recomand şi un blog al unei fete foarte creative, care se ocupă cu aşa ceva: http://inlovewithmanicureandmake-up.blogspot.com/ Sper să îţi placă! :)

| jedulcik a răspuns:

Pai poti sa faci un model pentru plaja. pui 4 puncte de oja cu bitoare si le tragi spre interior.Mai poti face model de Minnie mouse: colorezi mai putin d ejumatate de unghie cu rosu.Cand se usuca faci cu o scobitoare un cerc si doua mai mari unite pe post de fundita si cu un pix care nu mai merge faci buline cu alb.
Am un sfat: daca nu ai instrumente poti folosii pizuri vechi, ace, scobitori.