| Rose1123 a întrebat:

am unghiile moi si se rup usor. Daca le apas putin imediat se imoi dar daca trag de ceva mai mult se rup.Cum pot sa le intaresc? Am incercat cu creme dar nu merge. Poate ceva natural? Acum sunt lungi si sunt intr-un fel "elastice" pentru ca trag de ele si nu se rup dar se indoaie foarte usor si ma sperie. L-eam ros pana acum un an si jumatate.
Multumesc!

3 răspunsuri:
| cosima11 a răspuns:

Si sora mea avea aceeasi problema. ea si le-a intarit cu coji de oua si anume. in fiecare seara inainte de culcare isi macina marunt marunt cate o coaja de la un ou. punea dulceata intr-o lingurita, apoi praful de la coaja s apoi inca putina dulceata. si o inghitea asa cu apa.acum are unghii de invidiat, nu i se mai rup si nici exfoliaza. poti incerca si tu happy

| Erikane a răspuns:

Buna^^! poti sa incerci cu ulei de ricin, nu este scump deloc dar fiind natural isi face efectul mai greu sau cauta lacuri de unghii tratament cu calciu happy

| Erikane a răspuns:

Poti sa folosesti ulei de ricin, ii ia ceva sa isi faca efectul dar e f bun ori cauta lac de unghii tratament cu calciu