| loredana_8010 a întrebat:

Buna!

Am vazut la TV tot felul de tragedii produse pe internet, tot felul de oragnizatii care atrageau fetele de pe site-uri de socializare, etc.
Dar ma intreb, cu ce ma poate afecta in mod negativ simplul fapt ca ii dau cuiva de pe TPU de exemplu ID-ul si contul de FaceBook?
Oare, este chiar atat de riscant?

1 răspuns:
| megadeth_5578 a răspuns:

Nu, doar sa nu dai informatii despre tine, de ex: adresa exacta, nu este indicat sa dai poze cu tine, si sa nu te intalnesti cu necunoscuti, deoarece pot sa spuna ca au 15 ani si cand colo vezi ca vine unu de 25...am dat doar un ex.iar daca vrei sa te implici intr-o activitate, asigurate si de la alte surse ca este sigura, in special la cele care implica o gramada de bani.