| τττ a întrebat:

Bună.
Am văzut pe facebook persoane care își pun pe Facebook postări gen' " X is drinking hot chocolate" sau " X is happy ". Cum pot pune și eu?

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Eu am facebook-ul dat pe limba română, şi bănuiesc că şi tu la fel.
Tot ce trebuie să faci pentru a-ţi merge acel smiley face, este să-ţi schimbi facebook-ul în limba engleză, şi te asigur eu că va merge.
Succes!

| τττ explică (pentru positivity):

Și cum pot să-l schimb? Vreau doar să-l dau pe engleză ca să scriu o postare și după îl dau iarăși pe română.

| positivity a răspuns (pentru τττ):

Vezi că ai în dreapta sus, o steluţă (sau ceva de genul aceasta).
Dând click pe aia, îţi apar câteva chestii însă tu dai la "Setările contului".
După vezi că ai ultima opţiune "Limba", şi alegi "English (UK)".

| τττ explică (pentru positivity):

Mulțumesc!

| τττ explică (pentru positivity):

Gata,merge! Mulțumesc.

| positivity a răspuns (pentru τττ):

Cu plăcere!
Mă bucur că răspunsul meu te-a ajutat.

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. Intri pe profilul tau. O sa vezi un camp liber[o caseta],in care scrie ''What's on your mind''. Jos este o bara gri,pe ea sunt desenate Localitatea/orasul tau,un aparat foto,iar langa aparat[in partea dreapta este un Smiley FACE. Dai click pe acea iconita,si o sa iti apara mai multe chestii[Feeling,Watching,Reading, Listening to, Drinking si Eating. De exemplu, daca dai pe feeling iti vor aparea mai multe variante cum ar fi:smiley face, sad face etc. Apoi dai pe butonul albastru ''POST''. Si iti va aparea: NUMELE TAU is ....sad,happy etc. happy Sper ca te-ai prins. Bafta

| τττ explică (pentru anonim_4396):

Nu văd nici un aparat sau vreun Smiley Face.

| anonim_4396 a răspuns (pentru τττ):

Ciudat. Eu cand dau click pe spatiul ''what's on your mind?'' imi apare sub el o bara gri. :\

| τττ explică (pentru anonim_4396):

Da,și pe bata gri îmi apare doar Localitatea(sau orașul) etc. dar ce mi-ai zis tu nu-mi apare sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru τττ):

Ciudat... Mie imi apara sad

| christos1234 a răspuns:

E o aplicati funda si spun nume

| τττ explică (pentru christos1234):

Dacă o zici îți dau după fundă.

| andrei690 a răspuns:

Pai scrii @+litera cu care incepe numele persoanei respective, sau mai multe litere din nume pana o gasesti

| τττ explică (pentru andrei690):

Nu,nu la asta mă referem.Mersi oricum!