| Isa714 a întrebat:

Bună.
Aproape termin clasa a 7- a. Mă înțeleg bine cu colegii doar că mai nimeni nu mă baga în seama cu exceptia a doua colege. Ce ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cred ca cele 2 colege sunt suficient nu?
nu poti fi prieten/a cu toata lumea asta este cert!

| Violleta2022 a răspuns:

Este suficient sa ai 2 colege care iti spun prietene, ca de mai multe chiar nu ai nevoie.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ai putea sa te imprietenesti cu acele colege, nu ai nevoie de mai mult.Si eu aveam doar 2 prietene, tot colege, in clasa a VII-a crede-ma ca e suficient, mai ales daca mai ai prieteni si prin cartier sau din alte parti.

| Hyperion7 a răspuns:

Sa înveți pentru examen, să-l iei cu nota buna și atât.
Oamenii vin și pleacă iar colegii tai din generala vor conta mai puțin după examen, cu unii nici nu te vei saluta, e oarecum firesc, deci nu lua aceasta indiferența a unora, drept o problema la tine!

| Marbea a răspuns:

Sa te tii de invatat, vine clasa a VIII-a si o sa ai examene, restul vine de la sine, nu trebuie sa faci tu eforturi in acest sens.

| AlexCriss2000 a răspuns:

Sa mergi înainte, să nu îți faci griji și sa te comporți frumos cu fiecare dintre ei!
Restul, chiar nu mai contează...