| youandme900 a întrebat:

Am o mica mare problema cu colegii. Nu sunt intr-o "situatie" [sa zic asa] prea buna cu ei. Nu ma inteleg absolut deloc. As vrea sa ma duc la banci la ei sa vorbesc dar daca ma duc nici nu ma baga in seama. Problema este ca clasa mea este impartita pe grupulete si barfesc toti colegii. Timp de 2-3 ani am stat cu cea mai buna prietena a mea, dar anul asta s-a imprietenit cu niste colege care barfesc toto timpul daca nu ii placi cum arati spune ceva gen "uite cum arata aia/ala...sau ce fata are sau cum se imbraca..." Acum m-a lasat balta pe mine si am ajuns intr-o situatie cum este o alta colega din clasa. Nimeni nu o baga in seama, toti iti bat joc de ea, si rad de ea sad. As vrea sa am mai multi prieteni-colegi din clasa dar problema este ca sunt timida. Daca ati inteles ceva din povestea asta si aveti niste sfaturi/idei sa numai fiu cea care trebuie pusa la colt/zid si sa o critice toata lumea va rog ajutati-ma! crying

3 răspunsuri:
| cristinna23 a răspuns:

nu,ii baga in seama, daca comenteaza ceva la adresa ta, spune-le ca nu iti pasa ce zic. oamenii, care fac aceste lucruri nu stiu sa fie oameni cu adevarat, ei nu au idee cum se vorbeste cu ceilalti si se distreza din a vorbi despre viata celorlalti deoarece a lor nu e suficient de interesanta.

| kitty00 a răspuns:

devil I'm devil and I know it::X:X:X>Si eu la fel.De ce plangi? Ca te-a lasat balta? Asta nu inseamna ca ti-a fost bff sau prietenatongue. Daca nu te baga in seama ce daca?laughing E problema ta? Te invidiaza,esti cu siguranta mai sus de ei.Te barfesc pe la spatelaughing? Asta inseamna ca viata e mult mai interesanta decat viata lor, sunt la mica inaltime, deci pot sa te pupe in c**, nu?laughing Incearca sa te imprietenesti cu niste vecini si daca se poate baieti, te distrezi mult mai bine cu niste baietiwinking Te asigur.Eu sunt fata si bff-ul meu este un baiat":X:X:X.Ador viata asta, arata-te indiferenta, ca doar mai tare, zambeste si ai sa vezi si tu cum e.

| tagg a răspuns:

Si eu sunt in aproape in aceiasi situatie ca tine, doar ca eu merg pe o aceasta deviza :"Cand ma barfesti imi dai satisfactie /Cand ma invidiezi imi dai importanta /Cand ma copiezi imi dai valoare / Orice ai face, pe mine nu ma doare!" Si " lacrimile contin durere, dar nu uita, ca durerea se poate transforma foarte usor in putere!"Eu asa procedez si sper ca te-am ajutat!