| faranume_1314 a întrebat:

As avea nevoie de un sfat acum o luna m-am certat cu o prietena care in trecut mi-a fost prietena foarte buna, dar incet incet ne-am indepartat dar tot am ramas prietene.acum o luna am avut de facut un proiect si ea l-a facut cu alti colegi, si pe mess unul din ei ma roaga sa ii scot ceva la imrimanta dar imi este dat a doua zi sa aflu ca ce am scos de fapt nu era pentru el ci pentru prietena mea pe care baiatul care m-a rugat sa ii scot la imprimanta o placea. M-a deranjat putin chestia asta iar in alta zi prietena mea intra pe mess si imi cere scuze ca pe id baiatului era ea. De atunci eu nu am mai stat cu ea si in fiecare pauza plecam cu alti colegi (dar cu ea inca vorbeam) si ea s-a refugiat sa zic asa cu alte fete de la mine si incet incet am ajunsa sa nu ne vorbim, atunci nu regretam dar acum regret sincer nici eu nu vad cauza exacta din care ne-am certat, dar esentialul e ca acum mai sunt pauze in care ma gandesc la tot ce faceam amandoua si ma uit la ea cum se distreaza cu fetele si imi pare rau ca nu vorbim. Mai tarziu s-a certat si cu baiatul acela si de atunci ea nu mai vb cu noi deloc, el rade de ea cu fiecare ocazie si sunt momente cand face haz de ea si nu te poti abtine sa nu razi dar uneori ma pun in locul ei si paraca imi vine mie sa plang.Va rog un sfat ce as putea face in aceasta situatie?!?!

Răspuns Câştigător
| squarehead a răspuns:

Off.Nu stiu ce sa zic, cu voi fetele e mai complicat...
Incearca sa vorbesti mai des cu ea si poate o sa va apropiati din nou si apoi sa ii spui ca ai vrea sa fiti iarasi prietene asa ca intainte. Ii zici ca iti pare rau pentru ce a fost in trecut(chiar daca nu iti amintesti ce s-a intamplat)si poate o sa va reimprieteniti happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine iti vine si sfatuul tau acum imediat daca mai ai rabdare imediat nu dureaza mult e dureaza un pic'? aaaaaaaaaaaaaaaaaaa?///////////////////////?
gaaaaaaaaataaaaaaaaaaaaaa?