| me_1960 a întrebat:

As avea si eu nevoie de un mic discurs. Tema:un mod de a intra in vorba cu cineva necunoscuthappy.

Răspuns Câştigător
| RobyStyl3nVd a răspuns:

Indiferent de caz, incepi prin a o saluta. Se va transforma intr-o obisnuinta foarte rapid. Si pentru ea...
Apoi, o sa extinzi salutul cu "Ce faci?". Ea o sa iti raspunda initial cu "Bine!"
Apoi, in functie de caz...de exemplu la scoala, o sa o intrebi "Ce ora ai?".
Si apoi, cu primul prilej, ii faci o invitatie la un suc, ceva.
De exemplu:
Tu: Buna! Ce faci?
Ea: Ce sa fac...ma plictisesc ca nu fac ora asta.
Tu: Hai sa mergem la un suc ca nici eu nu prea am ce face (cat de cat indiferent)

Exista si cazul tipelor pe care le vezi din masina. Prima data cand o vezi, treci de ea (ar fi bine sa te si remarce...) si te duci GLONT la cea mai apromiata florarie si ii iei un trandafir. Te intorci in zona unde era, opresti langa ea si ii oferi trandafirul spunandu-i ca ea cea mai frumoasa fata pe care ai vazut-o in ziua aia sau ceva de genul asta. Nu ii ceri nr de tel, nu nimic.
Urmatoarea data cand o vezi, iti poti permite ORCIE. Crede-ma. It's magic.