| madalina_2014 a întrebat:

Bunakiss, as avea si eu nevoie de un sfat de la voihappy, mi-am facut un prieten recent si este si primul meu prieten pentru ca nu am mai avut pana acum. Problema este ca nu stiu sa sarutsad, nu stiu cum se face, cum trebuie sa procedezsad, si nu as vrea sa ma fac de ras in fata lui.In timpul unui sarut pot avea si guma in gura? si unde o pot tine ca sa nu incomodeze sarutu? chiar am nevoie de sfaturi de la voi, si va rog sa nu imi dati sfaturi in bataie de joc, va rog multlove struck, cel mai bun raspuns primeste funditalove struck

9 răspunsuri:
| emiitzzy a răspuns:

Lasal pe elsa te sarute cel mai usor asa am facut si eu prima dataa totul merge de la sine el vine la tine iar tuu te lasi dupa el i foarte usor pare complicat poate dar lasate fdupa el:X:X si totul va fi bine>big grin

| Diddy a răspuns:

Cum poti sa incepi? smug

Sarutul poate foarte bine sa inceapa cu un pupic. Un pupic pe obraz sau direct pe buze. Se „aplica" in acelasi mod. Doar locatia difera. Apoi buzele devin mai moi si aplici inca un pupic care poate sa dureze ceva mai mult. E romantic daca e lent. La urmatorul intredeschizi buzele si pupicul e pe cale sa devina sarut in toata regula.

Daca n-ai facut-o inca, acum e cazul sa inclini capul astfel incat nasul tau sa se aseze de-o parte a nasului partenerului sau partenerei. Nu de alta, dar e greu sa te saruti daca-ti stau doua nasuri in cale!

Daca buzele se intredeschid si sunt lasate moi, ele se vor umezi usor cu saliva. Sarutul devine umed.

Ce poti face cu buzele? happy

Poti saruta buza inferioara sau pe cea superioara, in orice ordine vrei. Le poti saruta pe amandoua. Poti prinde intre buze una din buzele partenerului si poti trage foarte putin, usurel apoi sa-i dai drumul. Poti chiar sa-i tragi buza in gura ta. Dar atentie, fa-o cu masura sa nu doara. Sarutul trebuie sa fie ceva placut. Ce mai poti face e sa-ti plimbi buzele umede foarte fin peste buzele partenerului/partenerei.

E momentul in care poate sa intervina limba. Gurile se deschid mai mult si voi va apropiati.

Ce faci cu limba? [ tongue ] :X smug

Poti scoate putin limba si sa-i mangai buzele la exterior dar si pe partea dinauntrul gurii. Buzele raman in contact. Limba iti va patrunde in gura partenerului unde va intalni limba sa. Atunci incepi sa-i magai limba cu a ta. Da, e vorba de o mangaiere intre limbi. Partenerul/a iti va raspunde si va incerca la randu-i sa faca la fel. Atunci iti retragi limba si limba lui/ei iti va patrunde in gura si se va juca cu limba ta.

Va puteti juca sau mangaia cu varful limbii sau ceva mai profund. Miscarile pot fi haotice, de rotatie, lente, sau ceva mai rapide…de fapt pot fi oricum. Faci ce simti ca-ti vine in momentul acela, dar fii atent/a si la partener/a pentru ca nu te saruti singur/a happy

Nu exista nu stiu ce miscari secrete. Totul vine de la sine si e foarte simplu. Chiar asa cum scrie aici. Toate cele scrise pana acum nu trebuie sa se petreaca fix in acesta ordine. Acestea sunt doar cateva lucruri pe care le poti face cand te saruti.

| iulyspy a răspuns:

Buna! Guma nu cred ca e o problema.vo plimbati de la unu la altu sau o dai jos cand simti ca vine momentu.lasa-te condusa de instincte ca sa zic asa si bucurate de momentwinking
Bafta!:* si Paste fericit!:*

| Betty18 a răspuns:

Pentru o incepatoare guma nu isi are rostul, ar trebui sa o dai jos! Eu zic sa telasi pe mana baiatului, asa e cel mai bine. Te invata el! Nu trebuie sa iti fie rusine pentru ca nu stii sa sruti! Nimeni nu se naste invatat! Spune-i ca nu ai mai sarutat pe nimeni acum, o relatie trebuie sa se bazeze si pe COMUNICARE!

| BeautyTeacher a răspuns:

Mai intai da-i niste pupici usor pe gura apoi deschide-o usor,apucal de buza superioara,eventual musca-l,baga limba incet si cand limbile se intalnesc faceti miscari cu limba in forma de cercuri. Poti sa te retragi putin daca s-a adunat prea multa saliva,sa nu fie jenant. Daca iubitul/ tau site sa sarute, ia-te dupa el, va veni de la sine.Nu-i baga limba deodata pe gat,bag-o incet iar daca partenerultau face asta scoate limba, muscal, invatal noi chestiihappysucces

| EmmY_6979 a răspuns:

Pai mai intai nu poti avea guma in gura pentru ca o sa incomodeze sarutul.u trebuie doar sa ii atingi buzele si sa deschizi gura. apoi o sa faca el toata treaba.mai mult de atat nu pot sa-ti explic. daca ai vreo problema idi-ul meu : emmavlasceanu

| Andruska_4790 a răspuns:

Stai linistita nu trebuie sa iti faci griji in privinta sarutului.trebuie sa te lasi purtata de val.asta e toata smecheria.e ca si cum ai pupa pe cineva pe orbaz numai ca acum il pupi pe "el" pe guritsa:*.iar daca el vrea mai mult.atunci dechizi gurita si scoti limba.stai linistita.va fi bine.te iei dupa el.ce face el aia faci situ si totul va fi bine:*.si cu guma.da poti sa ai in gura.dar sa o ti undeva pe cerul gurii sau intre dinti pe masele. unde vrei tu ca sa nu te incomodeze pe tine.happy.va fi bine ai sa vezihappy. succes:*

| hunter2010 a răspuns:

Nu exista o teorie a sarutului in fine, totul trebuie sa fie spontan partea importanta e sa poti controla cantitatea de saliva pe care o pui in sarut happy dar cel mai mult conteaz pasiunea cu, care saruti si nu modul cum saruti, sper ce te-am ajutat

| adee_8962 a răspuns:

Offf laughing nu`ti mai face atatea grijihee hee nu ai dc. oh go on
Asa am zis si eu prima data. imi era fik.nu stiam ce sa fac. Dar a fost mai usor decat as fi crezut.laughing Totul o sa fie ok. ai sa vezi. Nu`ti mai face griji.oh go on. Plus ca baiatul o sa faca o mare parte din "treaba". daca ma intelegi. big grin laughing O sa te convingi singura day dreaming :*
Si... guma?!thinking hmmm mai bine nu yawn!big grin