| mihaelaaaaaaaea a întrebat:

as dori sa slabesc... am 12 ani sh am 1.64 sh 48 de casad. As dori sa imi dati o cura de slabire usoara si fara pastile:X:XDeci garantat funda sh celelalte raspunsuri care sunt folositoare vot:X

3 răspunsuri:
| OnutsaXD a răspuns:

Esti slaba, prietena mea are 1, 63 si 50 kg... si n-are macar putina grasime pe ea. Dar daca chiar vrei sa slabesti, nu mai manca dupa ora 7-8 seara, fa miscare(alergare, abdomene cat poti), fara fast-food, mananca fructe si legume din plin, consuma pe cat se poate doar carne de pui si peste, incearca sa consumi paine integrala, graham, neagra,\, in niciun caz alba si altceva ce sa mai zic... SUCCES

| anonimatic a răspuns:

Exista niste pastile foarte bune, insa nu imi pot aminti denumirea lor.Pot sa iti garantez ca functioneaza, fiindca le-a folosit o cunostiinta de-a mea(insa era mai mare decat tine) si au functionat perfect.Cred ca le-a cumparat de la farmacie.Ar fi cel mai potrivit sa te duci la o farmacie si sa intrebi(spunand si varsta ta desigur) si iti vor da ceva potrivit.Dar, eu spun ca nu ar trebui sa incerci asa ceva de la o varsta atat de frageda.Sunt periculoase si nepotrivite,mai ales pentru persoane de varsta ta. Oricum daca tu chiar vrei sa faci asta,cum ti-am spus,poti intreba la farmacie si iti vor da pastile potrivite.Iar dieta, poti sa nu mananci seara, sa ai mese care contin mancaruri usoare,care nu ingrasa, insa nu trebuie sa treci la o dieta stricta, pentru ca, exact cum am mentionat mai sus, este foarte nepotrivit la varsta ta.

| alexandranegrila a răspuns:

Nu bea sucuri acidulate si renunta la dulciuri.Fa multa miscare.(Alearga,sari coarda, fa abdomene, fa dansuri.etc)