| cadoiu a întrebat:

as dori si eu putin ajutor am impresia ca mi place de un baiat dar nu stiu cum sa-l abordez de obicei sunt o persoana deschisa dar in jurul lui imi schimb comportamentul iar prietenii mei spun ca nu stiu cum sa ma comport cu baieti as vrea sa ma placa si el in aceeasi masura cum il plac si eu. unii spun ca baietii nu ma palc pentru ca nu-i las sa ma atinga si ca sunt prea fitoasa dar cum sa scap de asta. ajutati-ma va rog

3 răspunsuri:
| andreea_8479 a răspuns:

Asta esti u.va trebui sa se gaseasca sh baiatul care sa t placawinking
poate asa esti u at cand vine vorba d baieti...insa nu trebuie sa fi prea isterica
comunica cu ei, zambeste, fi deschisa la discutii
poate ai sh u un prieten baiat cu care sa t intelegi cat de cat bine...ai putea sa ii ceri sfaturi sh sa iti spuna exact ce nu faci bine at cand esti in preajma lor

succes

| mariana_7566 a răspuns:

Intii trebuie sa cantaresti bine daca merita deranjul... apoi afla ce hoby are... cerei cateva detalii despre ele aratate interesata... daca aveti mai multe in comun fii de acord cu el iar in altele dezbate subiectele fiind foarte convingatoare si tot odata sa te faci placuta (in vorbire-adica sa nu fii vulgara, sa nu ridici tonul, sa nu il contrazici pina la al scoate din sarite) facand toate acestea si comportandu-te civilizat atunci el nu o sa simta nevoia sa te pipaie, poate doar sa te mingiie(atentie insa glumesc binenteles)si sa te invite la un suc. te pup si mai vb daca vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da. pe baieti trebuie sai lasi sa te bajbaie, sa le suporti mainile murdare si unghiile netaiate mai ales pe tinuta subtire de vara, si de cate ori spun ei sa te pui jos. daca ai peste 17 ani poate trebuie sa fii mai feminina, dar nu trebuie musai sa le canti instruna.cine te place te place si asa. iar pe baiat ia-l direct.intreaba-l; bai da? da. atunci hai.si gata.