| gingergirl1 a întrebat:

Sall! Eu trec in clasa a8a si vreau sa stiu ce ar trebui mai exact sa citesc pentru clasa a 8a! Ce se studiaza la anul la literatura?
Stie cineva? happy

3 răspunsuri:
| kyttu a răspuns:

Buna! Eu am terminat clasa a8-a. La incepult se studiaza [fara a se pune mare accent pe ele] "Lacul", "Izvorul noptii" si "Emotie de toamna" iar apoi se studiaza "Popa Tanda" [necesara pentru examen], "Baltagul" si "O scrisoare pierduta..."
PS: Eu am avut manual de la editura Humanitas Educational.

| 123lalala a răspuns:

Baltagul se invata. apuca-te sa citesti cartea iti va fi mai usor dupa ce incepe scoalawinking

| Omulambitious a răspuns:

Mie profa mi-a dat o scrisoare pierduta,Budulea taichii,popa tanda,david copperfield, sobietki si romanii, hagi tudose, dincolo de nisipuri, omul invizibil, orasele scufundate. eu am citit anul trecut si harry potter si cronicile din narnia.ti le recomand