| anonim_4396 a întrebat:

As dori si eu un sfat, ce as putea face.Sa incep cu inceputul:cunosc un baiat de un an si ceva, am vorbit anul trecut ceva luni apoi a venit vacanta de vara si mi-am schimbat id-ul iar anul asta dupa ce l-am vazut am bagat in lista id-ul lui.Am vorbit si ne-am intalnit.Eu il cunoasteam dar el nu pentru ca niciodata nu i-am dat o poza cu mine doar m-am descris.Inainte vorbeam foarte mult si deseori el ma baga in seama dar de cand ma cunoaste parca ar fi timid, nu stiu ce sa fac, cum sa ma comport cu el, sa-i dau de inteles ca am putea fi impreuna. El da semne ca ma place dar nu spune direct. Ce statusuri as putea pune ca sa-l impresionez, ce am putea vorbi prin mesaje... El are prietena dar mereu se cearta si e mai golan din cate mi-a spus o fata care il cunoaste mai bine dar mi-e nu mi se pare ca e asa. Sper sa cititi tot si sa nu va fi plictisit. Vvreau un sfat ceva, o motivatie pentru care se comporta mai ciudat acum si nu prea ma mai baga in seama desi a spus ca are o parere f buna fata de mine si ca sunt frumoasa.Multumesc anticipat. Ajutati-ma va rog

1 răspuns:
| UbexFlo a răspuns:

O data ce are prietena cred ca ar fi cazul sa nu te bagi peste ei pentru ca nu e frumos. Daca s-a auzit vorbe ca e mai golan asa, e clar ca iti spune ca esti frumoasa si alte de astea chiar daca are prietena. Daca se cearta cu prietena e problema lui, asteapta sa se desparta si atunci ii trantesti o replica de genul"Cat am asteptat momentul asta sa te desparti de prietena ta, sau ma rog"fosta"" si incepi sa faci primii pasi