| larrysukk a întrebat:

asa.de unde sa incep...acum 3 ani m-am indragostit nebuneste de un baiat(pe vremea aceea nu ma baga in seama dar acum totul s-a schimbat)
cand am inceput anul scolar el se uita intruna la mine si eu la el.nu exista pauza in care sa nu fim am2 afara.insa anul acesta au aparut si niste fete noi in scoala iar el a fost cu una dintre ele(cu care eu ma inteleg foarte bine)in fine...am incercat sa-l uit.acum(recent)a aparut un alt baiat in viata mea de care imi placea(dar tot nu l-am putut uita pe primul')si cu care vorbeam intruna(chiar ne-am tinut si de mana)dar acum cateva zile el mi-a dat o veste bomba! mi-a spus ca el avea prietena in tot acest timp si ca nu a vrut sa-mi spuna ca sa nu ma supar!(de atunci nu am mai vorbit cu el)si am inceput sa ma re-indragostesc de primul baiat.de curand am aflat ca nu mai este cu acea fata(cu care eu ma inteleg f bine)insa ei tot ii mai place de el(dar ea mai are inca 3 prieteni)si chiar nu stiu ce sa fac...se uita din nou la mine cum se uita la inceput, si imi este rusine sa vorbesc cu el.(si nici el nu a vorbit cu mine pentru ca nici un baiat din clasa lui nu este cu vreo fata mai mica decat el cu mai mult de 2 ani) mai este si diferenta de varsta(vreo 4 ani si jumatate)va roog, vreun sfat(cel mai bun sfat primeste fundita)
mersi mult

Răspuns Câştigător
| HappyUserUnknown a răspuns:

Din moment ce n-are prietena, iar prietena ta care il place mai are inca 3 prieteni, nu vad care e problema. El e single, nu? Desi te sfatuiesc sa vorbesti cu ea intai, ca sa nu se supere. Gandeste-te ca daca va certati, el o sa plece oricum din scoala, si nici prietena nu mai ai; asa, ii pierzi pe amandoi si e pacat. Asa ca te sfatuiesc sa vorbesti cu ea intai de toate. Apoi, incearca sa-l abordezi, daca zici ca se uita la tine, inseamna ca probabil te place, dar e timid. Sparge gheata si fa din orice moment o oportunitate de a incepe o conversatie happy. Nu-ti dau exemple pentru. ca n-am o situatie anume worried. Bafta!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat