| anonim_4396 a întrebat:

Buna as vrea sa decorez frumos o cutie care este din lemn... daca aveti niste idei cum sa o decorez. as vrea sa tin in ea amintirile frumoase.

4 răspunsuri:
| sCzKun a răspuns:

Buna si tie.
Decorarea acelei cutii reflecta ce ai in suflet. Daca o decorezi pozitiv, adica sa predomine fericirea, culorile calde sau orice tine de partea pozitiva, iti va face placere sa rasfoiesti printre amintiri de fiecare data cand iti vei aduce aminte de ea.

| 5a a răspuns:

Acum pe moment vrei sa faci lucru asta dar maine ai sa te plictisesti si ai sa arunci cutia!
Toata viata vrei sa-ti pui lucrurile acolo? Pentru ce? Ce sens are? Ce sa-ti aduci aminte?
Singura cutie este capul unde se afla creierul, acolo raman toate amintirile placute si neplacute!
Eu zic, nu ai ce face, lipsa de ocupatie ori inca nu esti suficienta de matura incat sa-ti dai seama ce gandesti si cum poti sa pui o asemenea intrebare!

| AndaAndaAnda a răspuns:

Poti lipi poze!