| ButterflyM a întrebat:

as vrea sa fac facultatea de cibernetica (din cadrul ASE-ului). Am cautat informatii despre ea pe net, pe tot felul de forumuri, dar nu am aflat mare lucru. As vrea sa stiu daca este, intr-adevar, o facultate atat de grea pe cat se spune (sa nu se inteleaga gresit, nu spun asta fiindca nu as vrea sa invat, dar nici nu vreau sa ajung acolo si ma trezesc ca nu fac fata). O alta intrebare ar fi legata de matematica, care desi imi place, nu e tocmai punctul meu forte. Am auzit ca se face destul de multa si este, de asemenea, dificila. Este adevarat?

Daca imi puteti oferi si alte informatii, v-as fi recunoscatoare.

As vrea ca raspunsurile sa fie din partea unor persoane care nu vorbesc doar din auzite, eventual cei care fac/ au facut aceasta facultate

Va multumesc!

3 răspunsuri:
| RoIT a răspuns:

E cam greu la cibernetica.
Cauta o facultate care sa se bazeze pe materile tale forte.
De exemplu eu ma duc la UMF stomatologie.
Are ca materii principale:
-Biologie
-Chimie
-Fizica
Bafta in continuare

| ButterflyM explică (pentru RoIT):

Multumesc frumos pentru raspuns

| RoIT a răspuns (pentru ButterflyM):

Cu placere daca crezi ca te descurci iti urez ori unde te-ai duce mult succes.