| elena98 a întrebat:

Cum sa fac o masca cu ulei de ricin? As vrea sa fie completa... Am auzit ca se pune ulei de ricin, ulei de masline, galbenus de ou si zeama de lamaie, dar nu stiu cantitatea. Dau fundita

1 răspuns:
Elianna
| Elianna a răspuns:

In functie de cat de lung si bogat ai parul, se pune 1-2 galbenusuri de ou peste care se adauga 2-4 linguri de ulei de ricin(masline), asa usurel, ca la maioneza. Eu nu folosesc zeama de lamaie. Zeama de lamaie o poti pune in apa de clatire.Masca se pune pe toata lungimea firului de par si se sta 30-40 de minute cu ea pe cap. Apoi se spala cu sampon din abundenta. Poti face aceasta masca de ori de cate ori te speli pe cap.