| AdinaVreaDoarFunditeDePusInPar a întrebat:

As vrea sa ii fac prietenei mele o amintire pentru oracol, dar nu stiu ce sa scriu in ea. Vreau idei...multe.Cea mai buna primeste funda, iar celelalte vot! Multumesc si numai bine.

3 răspunsuri:
| Gini a răspuns:

O inima, pe care o tai pe jumatate, dar taietura sa fie in zig zag (se vede mai bine asa), si intr-o jumatate scrii numele ei, si in alta numele tau si pe langa inimioara, faci stelute inimioare mai mici...

| pίTίк a răspuns:

Peste ani si ani
Acest caiet il vei gasi
Rsfoind foaie cu foaie
Aceste randuri vei citi
Atunci imbatranita ai sa spui
"Ce fericita am fost odata"
Dar lacrimile o sa-ti curga
Pe fata alba-ngandurata
Caiet al anilor de vis
Primeste-ma sa vin acum la tine
Sa plang in vechiul paradis
Tristetea timpului ce vine
Si de-o sa vreau sa-mi amintesc
Ca am visat vreodata
Eu tot in tine am sa gasesc
Adolescenta toata

sper ca iti place:*

| tpuareproblemetehnice a răspuns:

Un glob de dristal in mijlocul marii o prietena te roaga sa nu o dai uitarismug