| Shane a întrebat:

As vrea sa imi ziceti niste carti care chiar merita citite si care sa se gasesca si de citit online. Ceva SF sau chestii de genul.
Funda

2 răspunsuri:
| BlackAngel33 a răspuns:

Citeste ''Cursa'' de Dean Koontz. E bestiala. Este despre un barman a carui viata o ia pe aratura. Logodnica lui intra in coma si el este urmarit de un asasin ticnit. Acesta ii lasa biletele barmanului prin care ii obliga sa aleaga uramatoarea lui victima. Totul se complica atunci cand victimele asasinului devin persoanele apropiate din viata lui Billy(barmanul) Billy trebui sa scape de cadavre fara a fi incriminat si sa o salveze pe Barbara, logodnica lui fara putere de aparare de ghearele ticnitului care ii face zile fripte.

| StefSstef a răspuns:

Exclusii de Elfreide Jelinek-ii despre 4 adolescenti ucigasi-despre dezgustul si ura care ii controleaza pe acestia. Intreaga oroare a unui fapt divers care a inspaimantat Vienna.

Sanul de Philip Roth- o carte in care Philip Roth inaugureaza un univers al senzualitatii original si socant... intr-un mod comic si echilibrat.

Arsa de Vie de Suad - despre o fata care a fost arsa de vie pentru ca a ramas insarcinata inainte de casatorie.