| Addutzssa a întrebat:

As vrea sa incep sa fac o poveste, una foarte frumoasa, pentru pagina mea de facebook [ comunitate, NU contul personal ]. Dar nu stiu cum as putea sa incep ..Ati putea sa imi dati cateva idei de inceput, va rog frumos puppy dog eyes?

2 răspunsuri:
| ARF a răspuns:

De obicei multe pagini incep: "Buna, numele meu este... si am...".
Daca vrei sa fi mai originala, poti sa incepi ceva de genul: "Cunoasteti acel sentiment... [ depinde de poveste pe care o faci ] care te sacaie mereu, sau acel sentiment de dragoste, cel mai frumos sentiment, atunci cand ai fluturasi in stomac, si iti transpira palmele? Sau acel sentiment de suferinta, cand placi pe cineva, si tu afli ca acea persoana nu are aceleasi sentimente pentru tine? Simti ca ti se rupe inima in multe bucatele? Ei bine eu da." Si incepi sa te prezinti happy Iti dau un sfat: poti sa povestesti si din intamplarea vietii tale. Este o modalitate foarte buna, deoarece ai tiparita in memorie acea intamplare, poti sa exprimi absolut tot ce ai simtit in acea perioada.
Cheile unei povesti foarte bune: Creativitate, perseverenta, munca.
Sper ca te-am ajutat happy

| July739 a răspuns:

Incepe si tu dramatic cum ca ti-au murit parintii intr-un accident si dupa iti prezinti viata ta din prezent si personajele.