| ♥ Sorina a întrebat:

As vrea sa ma ajutati in legatura cu banchetul cls a VIII-a.

O sa-mi iau aceasta rochita: http://www.shop.kenvelo.ro/......rimeu.html

Am sa-mi iau un bolero, exact ca acesta doar ca este un albastru deschis si mai are linii groase cu albastru putin mai inchis: http://www.laredoute.ro/shopImages/2/produse/324140337.j pg

Eu am doar 14 ani deci nu o sa-mi iau tocuri sa pic in cap. :))
O sa-mi iau niste bascheti, ceva in genul doar ca pe culoare boleroului : http://www.okazii.ro/......atrol.html

La par nu stiu ce sa-mi fac. Aici as vrea niste ajutor, si la machiaj. Machiajul nu foarte foarte strident.
P. s : Am tenul mai inchis.
Si cu bijuterile sa ma ajutati.:D

Ok. As mai vrea sa stiu pareri, este ok costumatia?

Răspuns Câştigător
| puiuk a răspuns:

Costumatia este OK pana la pantofi big grin ai putea sa iti iei ceva balerine sau sandalute cum au aparut acum si fara toc; parul poti sa iti faci cu placa creponat si putin prins sau poti sa ti-l lasi pe spate(se poarta mult asa)...machiajul :-poti sa te faci cu creion(nu foarte tare) cu o culoare mai inchisa pe pleoape; un fon de ten pe culoarea tasi un luciu de buze cu sclipici :Xtongue
sper sa iti prinda bine ce ti-am zis

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Este OK, imi place stilul tau happy mai bine da-te cu putin rimel si gloss si niste bijuterii finute din argint.

| Eu4EverX a răspuns:

Sincer NU! Deci cum sa iei tenisi la banchet sa fim seriosi.

In plus nu merge rochita aceea cu tenisistraight face

Deci in primul rand schimba urgent tinuta, serios.Si apoi vorbim si despre accesorii /machiaj etc...

| brunetteee a răspuns:

nu :|, sa nu faci greseala sa iti iei tenesii aia, mai bine i-ati niste balerini ceva dar nu aia, sincer ti-ar sta naspa :| deci NUU,, cat despre machiaj credk putin fond te ten, rimel, un gloss, putin creion negru si eventual sa te dai pe pleoape cu culoarea pe care o va avea si rochitaa. si inca o data razgandeste-te in privinta acelor tenesi
http://www.google.ro/......tp?/images

| PurpleAngel a răspuns:

Imi place rochita si boleroul dar baschetii nu se potrivesc. Daca nu poti merge pe tocuri te sfatuiesc sa iti iei o pereche de opinci sau sandale(fara toc...).