| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma ajuttai.De cateva saptamani sunt foarte deprimata plang aproape tot timpul.Prietenii s-au indepartat de mine si dupa ce i-am ajutat cu problemele lor acum ei imi intorc spatele, m-am despartit de iubit.Sincer ma simt singura pe lumea asta.Mereu stau suparata si ma gandesc, nu mai pot zambi cum o faceam inainte.Va rog fara comentarii rautaceoase pentru ca nu ma plabng ci doar as vrea sa ies din starea asta si sa-mi fac niste prieteni no care sa ma merite si un iubit la fel. sad Va multumesc tuturor.Dau funda

Răspuns Câştigător
| Crissu3005 a răspuns:

Orice ti-am spune noi e foarte putin probabil sa te ajute sa iesi din starea aceasta.Tu trebuie sa te ambitionezi sa iesi din starea asta, sa iesi din casa, sa tii capul sus. Poate tie acum ti se pare un capat de lume ca te-ai despartit de prieten, dar crede-ma pe cuvant, are balta peste.Trebuie doar sa deschizi ochii si sa vezi.Si daca prietenii tai te-au lasat acum la greu inseamna ca te poti lipsi de ei, de ce ai vrea sa stai pana la urma cu niste persoane lipsite de calitati esentiale precum fidelitatea?

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Eşti în pragul unei depresii, ceea ce nu este deloc bine.
Ce anume te-a făcut să ajungi în stadiul ăsta?

| GabriellaGabbi a răspuns (pentru ÉrotiqueConseils):

Pai..am explicat si mai sus prietenii s-au indepartat, m-am despartit de iubit.Si ma simt pur si simplu singura sad

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru GabriellaGabbi):

Te înţeleg perfect, treci printr-o perioadă dificilă, dar nu trebuie să te laşi să te schimbi!
Deşi lucrurile pe care le făceai înainte, nu-ţi mai provoacă plăcere, trebuie să încerci să te detaşezi de mediul izolant, de melodiile triste care îţi fac mai mult rău şi de orice lucru care îţi aduce aminte de EL.
NU mai citi cărţi de dragoste, nu mai viziona filme romantice şi nu mai asculta melodii cu mesaje de genul "Nu pot trăi fără tine", la un moment dat vei ajunge şi tu să crezi asta.
Ştii melodia Medinei " You and I"?
http://www.youtube.com/watch?v=b_AF99dZEow
Ce zici de versurile "I have no more time for you to hurt my feelings/
Done enough to prove I'm all that I believe in/We are at the end no more stupid lies/I'm better off without you here by my side!
Citeşte, găteşte, vizionează filme, ascultă muzică, discută cu părinţii tăi foarte mult, decorează-ţi camera, zâmbeşte, trăieşte!
Viaţa merge mai departe.
Baftă!

| GabriellaGabbi a răspuns (pentru ÉrotiqueConseils):

Multumesc mult. Sper sa reusesc sa trec pestekiss

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru GabriellaGabbi):

Nu ai pentru ce, multă baftă happy!

| GabriellaGabbi a răspuns (pentru ÉrotiqueConseils):

Ti-am dat cerere sper sa-mi-o accepti happy!

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru GabriellaGabbi):

Sigur, imediat!

| GabriellaGabbi a răspuns (pentru ÉrotiqueConseils):

Ti-am trimis un mesaj!

| MiShA8 a răspuns:

Eu una zic sa fi tare, pentru ca nu esti singura care a trecut si trece prin asta, iar pe lume niciodata nu vei fi singura, ai parintii care te iubesc si care sunt cei mai buni prieteni pentru tine in momentul asta.Fi puternica si arata-le celor care ti-au intors spatele ca nu te intereseaza, te descurci si fara ei.Succeshappy