| Biancabianca2775490876557744 a întrebat:

Bună!
As vrea sa mă apuc de Youtube și nu știu cum să incep, adică vreau idei pentru primul vlog sa fie cat mai drăguțe, chiar nu vreau la primul videoclip o grămadă de hate.
Dacă știți și o aplicație de editat bună ar fi super(pentru Android)sau dacă știți pe cineva care editează bine m-aș bucura să îmi recomandați
Răspunsul cel mai bun primește fundiță

Răspuns Câştigător
| utilizatorcim a răspuns:

Uite un sfat ( fara hate): dacă nu ai un subiect care să atragă atenția nu încerca să faci chestia asta. În ziua de azi o grămadă de puști vor să facă videoblogg doar pentru că au văzut că alți puști ca și ei au reușit.(Bianca Adma, Selly, Max etc.) Dar smecheria e că pe vremea în care ei au început să facă asta videobloggingul nu era așa popular ca și azi.
Hate-ul vine tot timpul. Și dacă o să faci doar banalitățile pe care le fac ceilalți copii pe Youtube chiar nu are rost. (există deja un Ilie care să facă provocări idioate). Și dacă nici nu ai echipament potrivit și nu te pricepi la editări chiar nu are sens.
Dar dacă ai vreo pasiune sau un subiect care pur și simplu te interesează și crezi că ar putea să prindă la public, încercă să vorbesști despre asta. Și fă-ți intreg canalul despre asta. Și-așa poate că în timp o să ajungi cunoscut în acel domeniu (muzică, desen, gaming, cărți, filme, mate laughing )

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si de ce vrei sa re apuci de Youtube daca tu nici la primul film habar nu ai ce sa faci?