| iulia971 a întrebat:

As vrea sa`mi spuneti dca la 14 ani as putea sa devin reprezentanta la ceva sau sa`mi gasesc un job -part time happy Mersi!

Răspuns Câştigător
| dedfgv a răspuns:

Reprezentant cam geru am impresia ca abia de la 16 sau 18 ani da nu stiu exact...dar te-ai putea angaja sa vinzi inghetata...la un chiosc de ziare sau sa imparti pliante pe strada

3 răspunsuri:
| ΞJustΞмэΞ a răspuns:

Eu caut si tot 14 ani am. Nu gasesti, iti spun sigur. Daca n-ai 16 ani, atunci nu poti avea un job part-time. Asta doar daca ai relatii sa te bage undevahee hee Daca nu, n-ai sanse... Iesi si tu la film cum ies eu laughing Imi traiesc viata din plin. Oricum de muncit o sa mucim toata viata pana la 60 de aniwinking Distreaza-te! big grin

| Kruger2 a răspuns:

Incearca la Avon/Oriflame.

| oana_3246 a răspuns:

Desigur. te poti inscrie la o firma de cosmetice, ca si reprezentant cum ar fi avon sau oriflame. cauta pe net( google) cum sa devi reprezentant la ( firma pe care o vrei) si vei gasi un fel de formular pe care va trebui sa-l completezi cu date simple si sa-l trimiti. te descurci tu. si in 2-3 zile cineva de acolo te va suna( aaa, am uitat sa-ti spun ca printre date e si nr tau de tel pe care va trebui sa-l dai). asa si vei vorbi cu acea pers si ea te va informa de tot ce e nevoie pentru a deveni reprezentant. apropo va trebui sa fie si parintii de acord. caci astfel nu te vor accepta.alte joburi... nu prea exista pentru tine avand in vedere ca esti minora. iar " companiile" sau cum s-or numi ele particulare care accepta copii, nu sunt de incredere, crede-ma. iar din ce ti-am zis eu. poti scoate bani frumosi, desigur daca reuseseti sa gasesti clienti( dar nu e foarte greu, incearca la scoala) si te vei bucura si de produse cosmetice. mult noroc! pup