| Unique a întrebat:

As vrea sa pun o intrebare legata despre criza asta economica din RomanialaughingCe credeti voi, Cine credeti ca este vinovat pentru asta? si de ce credeti acest lucru? Si as mai avea o intrebare legata despre scumpirile foarte mari din Romania happy Probabil ati observat la stiri pe ProTv sau pe alte programe ale televizunii ca jurnalistii au anuntat ca din Toamna asta produsele din magazine si din alte locuri se scumpesc iarasi foarte multhappyEi bine solutia nu o gasesc in intrebarea urmatoare big grine ce scumpesc atat de mult produsele daca romanii au tot mai putini bani? Si as mai avea o nelamurire legata despre cei mari din Partid, politicienii si presedintele Romaniei, eu cred ca cel mai mult la ei se duc banii, si toate astea din banii nostri munciti, ei da ei au prea mult noi nu prea avem deloc
happynu este asa? cam asa este.asta e gandirea mea
Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| perro12 a răspuns:

Cine este de vina pentru criza...hmm eu cred ca in tot acest timp(de la revolutie) tot ce au facut politicienii au fost sa distruga aceasta tara, fara sa asigure viitorul tari poate se gandeau noua sa ne mearga bine ca-pai restul da-i naibi.Si asa din generatie-n generatie pana cand si-au dat seama ca au intrat cu un picior in rahat.
De ce scumpesc produsele desi noi nu avem bani...hmm tara noastra vrea sa faca rost de bani de aceea pun taxe peste taxe mari, mai mari, SI MAI MARI si de aceea producatori sunt nevoiti sa scumpeasca preturile, pentru a aduce un profit companiei.
DA bani nostri ajung la cei mai mari.
Avem un sistem corupt si daca nu se face nimic, nu vreau sa vad viitorul Romaniei.

HF

1 răspuns:
| tina28 a răspuns:

Aceasta este o intrebare cu jumatate de raspuns dat, unde se duk banii nostri este foarte simplu in buzunarele celor care ne conduk de ce se fac scumpiri inca o data, poate ai uita ca dragul nostru presedinte si-a dat salariul p un an statului, el nu trebuie sa isi acopere gaura? vacantele lor trebuie platite de cineva si cu atat mai putin ii doare p ei de noi oameni de rand...ca tot veni vb de televiziune nu stiu ce parere ai tu de dan diaconesc, dar eu una asi vot pentru el asta in cazu in care nu moare subtil intr-un accident.cat despre cei 8% care vor fi adaugati la produse bani acestea se adauga din cauza ca in Rusia anul acesta a fost seceta si vezi tu nu mai are ce sa exporte iar Romania trebuie sa importe produse din alte tari, ca nu e in stare sa si le produk singura. cu siguranta romani au facut revolutie degeaba, tot mai bine era atunci...