| amaleea a întrebat:

In cati ani credeti ca va iesi lumea din criza economica? Dar Romania?

22 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Silviu Brucan spunea ca este optimist daca spune ca in 20 de ani iesim din Criza (se referea la criza de dupa Revolutie). Au trecut 20 si a inceput alta criza... daca cumva cealalta s-a terminat. Deci probabil din 20 in 20 de ani o sa se termine criza si o sa inceapa alta, pentru ca eu nu vad... cum am putea trai fara happy

Bula
| Bula a răspuns:

Care criza economica?
Va fi criza economica atunci in lume, cand il vedeti pe Bill Gates cersind pe Wall Street, iar SOV aduna chistoace cu Higi la Academie!

daniela
| daniela a răspuns:

Pai depimde de interse eu sper ca foarte repede dar nu se stie niciodata

carla
| carla a răspuns:

Daca te referi la actuala criza, am auzit pe la tv ca intre 3-5 ani, dar la noi sigur e vesnica laughing

| Ben. a răspuns:

Romania iese din criza cd s-or lasa guvernantii de furat.criza o sa se terminne peste vreo 20 de ani.

| kh1ss a răspuns:

Speram cat mai curand

| cristi a răspuns:

In cel mult 2 ani cred

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Acum e doar inceputul... probabil in 1-2 ani.

| anonim a răspuns:

Pentru grim
inteligent raspuns.de altfel te-am si notat!

| miriam a răspuns:

Cam greu de spus dat fiind ca suntem intr-o continua criza de cand ne-am nascut-noi romanii.

assiris
| assiris a răspuns:

Niciodata

| Zoombe3 a răspuns:

Lumea nu stiu, dar Romania mai sta in haznaua asta cel putin inca 50 de ani de acum incolo.

| Wtf9000 a răspuns:

Eu cred ca aceasta criza mondiala a fost planuita de niste oameni foarte importanti, si o sa iesim din criza cand vor vrea ei.

| alexam a răspuns:

Criza e doar in mintea unora... Financiar vorbind e cel mai bun an pentru familia mea! Toata treaba sta in economie, nu in risipa. Zic asta si pentru ca nu avem salarii f mari dar ne descurcam mai mult decat onorabil, asa ca...

| gabrielutzu a răspuns:

In veci amin...:laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania a fost mereu in criza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la noi cei din lumea a 3-a, probabil va dura mult si bine. Noi sintem in criza de peste 20 de ani. Ceilalti... in citiva ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost dintre cei care au platit datoriile tarii, am trecut prin epoca de aur, generatie de sacrificiu, perioada de tranzitie, alta perioadade tranzitie, acum recesiune economica, astept marea foame si dupa aia ce-o da Domnul.romania a iesit din criza.nu ati simtit asa o relaxare a toate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania nu este in criza financiara, romania este momentan speriata de guvernanti pentru ca urmeaza alegerile presedentiale ( nenea base vrea sa iasa iar invingator ) eu am firma nu simt criza deloc imi merge chiar mai bine acum, trebuie sa stii sa asculti ceea ce trebuie de la stiri si sa stii sa iti cauti inteligent un loc de munca si vei fi pe calea ce buna spre prosperitate
Pe lumea asta de cand exista ea daca ai vrut sa faci bani ai putut nu te stresa ca ii criza ia-ti inima in dinti si infrunta-o cu demnitate si un pic de viclenie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania este o criza happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mia iesim in veci ne ducem in jos clar

| wale a răspuns:

Eu cred caci criza asta nu tine mai mult de 5 ani