| princess01 a întrebat:

As vrea sa stiu cateva lucruri despre cele mai indragte artiste ale momentului (Selena Gomez, Demi Lovato, Miley Cyrus etc). alegeti voi, cum ar fi data nasterii, locul nasterii, cariera, inaltime, greutate etc., dar vreau informatii reale, nu toate 'glumele' de pe net. :*:*pupici si funda:X

Răspuns Câştigător
| ArexuDeea a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Miley_Cyrus Miley Ray Cyrus [1] (pe numele adevărat Destiny Hope Cyrus, n. 23 noiembrie 1992, Nashville, Tennessee, Statele Unite ale Americii)[2][3] este o cântăreață și actriță americană. Miley este cunoscută pentru rolul ei din serialul Hannah Montana și din filmul The Last Song. Deoarece serialul a avut un mare succes în Statele Unite, în octombrie 2006 a fost lansat o coloană sonoră a acestuia. Cariera solo lui Miley Cyrus a început cu albumul Meet Miley Cyrus care a fost lansat pe 23 iulie 2007, album ce includea și hitul „See You Again". Al doilea album al artistei s-a numit Breakout și a fost lansat pe 22 iulie 2008, fiind primul album fără franciza Hannah Montana. Ambele albume au debutat în clasamentul american Billboard 200 pe locul întâi.[4]. În 2007 Cyrus a susținut turneul mondial Best of Both Worlds Tour după care a fost creat filmul Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert. În 2009 a început al doilea turneu, numit Wonder World Tour.

Miley Cyrus a interpretat vocea lui Penny din filmul Bolt, și a înregistrat piesa „I Thought I Lost You" din coloana sonoră a filmului cu John Travolta, piesă pentru care a primit o nominalizare la Globul de Aur. Ca urmare a serialului Hannah Montana a fost creat un film numit Hannah Montana: Filmul. Filmul a fost lansat pe 10 aprilie 2009 în Statele Unite. În 2008 Miley a apărut în topul revistei Time „Cele mai influente 100 de persoane din lume".[5]. În 2008, revista „Forbes" a clasat-o în topul Celebrity 100 pe locul 35, cu încasări de peste $25 milioane de dolari[6], iar în 2009 pe locul 29[7]. De la începutul turneului Wonder World Tour Miley a vândut peste 14 milioane de albume.

http://ro.wikipedia.org/wiki/Selena_Gomez Selena Marie Gomez (n. 22 iulie 1992) este o actriță și cântăreață americană, cel mai bine cunoscută pentru rolul lui Alex Russo pe Disney Channel, Magicienii din Waverly Place. Ea a jucat în filme de televiziune, Another Cinderella Story și Programul de protecție al prințeselor. Înainte de Disney a avut un rol în Barney&Friends. În 2008, ea a semnat un contract cu Hollywood Records și a contribuit la soundtrack-urile filmelor Tinker Bell, Another Cinderella Story și Magicienii din Waverly Place. Trupa ei, Selena Gomez & Scene, lansează albumul lor de debut Kiss&Tell pe 29 septembrie 2009.

http://ro.wikipedia.org/wiki/Demi_Lovato Demetria Devonne Lovato Hart, cunoscută sub numele Demi Lovato (n. 20 august 1992, Dallas, Texas) este o actriță și cântăreață americană. A devenit celebră datorită interpretării rolului lui Mitchie Torres în filmul Disney Camp Rock alături de Jonas Brothers. Lovato a debutat în industria muzicală cu albumul Don't Forget, lansat pe 23 septembrie 2008. Acesta a fost un succes comercial, debutând pe locul 2 în Billboard 200, cu peste 89. 000 de exemplare vândute în prima săptămână.[1] Artista și-a lansat al doilea album, intitulat Here We Go Again pe 21 iulie 2009 [2] și s-a dovedit a fi un nou succes, atingând poziția fruntașă în clasamentul american al albumelor.[3]

3 răspunsuri:
| LoveSelena a răspuns:

Nume real: Demetria Devonne Lovato
Alias: Demi
Data nasterii: 20 August 1992 (17 ani)
Zodia: Leu
Locul nasterii: Dallas, Texas, SUA
Status marital: necasatorit
Mama: Dianna Lovato
Tatal: Patrick Lovato
Surori: Dallas Lovato
Inaltime: 1, 60m
Greutate: 50kg
Culoarea ochilor: caprui
Culoarea parului: saten
Hobby-uri: sa compuna, sa danseze si sa cante
Citate preferate: "Be always yourself" (fii mereu tu insati)
Date contactare: www.demilovato.com
Site oficial: www.demilovato.com

Nume real: Destiny Hope Cyrus
Alias: Miley, Smiley
Data nasterii: 23 Noiembrie 1992 (15 ani)
Zodia: Sagetator
Locul nasterii: Nashville, Tennessee
Status marital: necasatorit
Mama: Leticia
Tatal: Billy Ray Cyrus
Surori: Brandi Cyrus, Noah Lindsey Cyrus
Frati: Christopher Cyrus, Trace Cyrus, Braison Cyrus
Animale: Cainii: Loco, Tag, Minnie Pearl, Juicy, Rodio.(L.A.). Cai in Nashville.
Inaltime: 1, 64m
Culoarea ochilor: albastru/verde
Culoarea parului: saten
Hobby-uri: shopping, bicicleta
Site oficial: www.mileycyrus.com

Selena Gomez a fost nascuta si crescuta in Grand Prairie, Texas. Mama ei Amanda, (adesea cunoscuta sub numele de Mandy), Cornett este o italianca din Dallas, Texas si tatzl ei, Ricardo Gomez, este din New Mexico. Mama Mandy a nascut-o pe Selena cand avea 16 ani, parintii ei divortand in 1997. Aproape 10 ani mai tarziu s-a recasatorit cu Brian Teefy. Selena este cunoscuta pentru rolul sau ca Alex Russo din serialul 'Wizards Of Waverly Place' si ca Mary din 'Another Cinderella Story'. Selena a semnat un contract cu Hollywood Records chiar inainte de cea de-a 16-a aniversare a sa. Albumul este asteptat in vara anului 2009.

Selena Gomez este cea mai buna prietena a lui Demi Lovato cu care are un spectacol pe Youtube numit "The Demi and Selena Show". Are 4 catei: Chip, Willy, Fina and Wallace, primul fiind adoptat dintr-un adapost de animale. Este o mare fana a lui Johnny Depp, totusi modelul ei fiind Rachel McAdams

| ninaelenadobrev a răspuns:

Demi lovato
data nasterii:20 august 1992
numele adevarat:demetria devonne lovato
locul nasterii:texas etc

| bitzu1998m2 a răspuns:

Frate...daca ele sunt indragite in acest moment eminem sau rihhana cum mai sunt?laughingrolling on the floor