| teiube a întrebat:

Buna as vrea sa stiu cum ajung cu metroul de la statia Eroi revolutiei(eu stau la eroilor) la Statia de matrou Republica as vrea un raspuns in detaliu daca trebuie sa schimb metroul daca nu cate stati merg. Vreau sa merg la Republica pentru ca am auzit ca este un targ si as vrea sa merg la el dar nu stiu sa ajung la statia republica cel mai rapid si cel mai corect raspuns va primi funda si vot P. S daca nu glumiti cu asa ceva

Răspuns Câştigător
| Groberty a răspuns:

Ia metroul spre Pantelimon (metroul cu capatul la pantelimon) si coboara la penultima statie. Magistrala metrou I Pantelimon – Nicolae Grigorescu – Eroilor – Gara de Nord – Piața Victoriei - Dristor. Exista si niste harti in metrou te poti orienta si acolo. Sper ca ti-am fost de folos happy Funda?