| Habarnam198 a întrebat:

Salut, am și eu o problemă și nu pot scăpa de ea, Deci mă pierd cu totul exemplu : mă sui în tractor/in mașină bag in viteza și mă pierd rămân blocat nu mai pot face nimic, "nu mai știu ce ar trebui sa fac "ăsta e sentimentul
Nu știu din ce cauza e, mă panicez eu sau care e problema la mine.
Rezolvări

3 răspunsuri:
| SkandallKamataru a răspuns:

Ce sa nu mai stii ce sa faci? Nu stii sa bagi in viteza urmatoare sau ce? Ai ceva retard mintal? Bagi treapta unu, prinzi ceva viteza si dupa cum suna motoru apesi ambreiaju la podea, bagi treapta 2 si ridici picioru de pe ambreiaj usor in timp de accelerezi, si tot asa pana prinzi destula viteza, ce mare lucru?

| Habarnam198 explică (pentru SkandallKamataru):

Bai daca mă pui știu tot să explic apeși ambreiajul bai in treapta 1 lași ambreiajul ușor apeși accelerația după pe la 2500-3000 turații lași accelerația apeși ambreiajul la podea și bagi in treapta 2 și tot așa. Numai la mine e problema că de un timp fac că un fel de atac de panică, tot tremur, suie pulsul nustu încerc pe câmp sa nu mai am problema asta, să scap de ea

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Habarnam198):

Ce atac sa faci ma nene? Viteza se schimba cand atingi turatiile necesare, schimbi după sunet, tu urca te in masina si mergi cu ea pana ti se face rau ca o sa te inveti.