| MynameisRoxana18 a întrebat:

Buna,as vrea sa stiu cum pot invata engleza rapid si eficient...dau funda...multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| MiraTimiriazevskaia a răspuns:

Cel mai rapid si eficient ar fi sa faci meditații. Daaar presupunand ca nu vrei sa faci cu profesor poti folosi aplicatii pentru mobil de invatare a limbii engleze (sunt o gramada si in general sunt eficiente). Exista de asemenea carti "engleza fara profesor". P.S: in timp ce inveti engleza iti recomand sa te uiti la filme/seriale in engleza. Te ajuta mult sa inveti cuvinte si pronuntia lor. Jocurile video ajuta si ele. Sper ca ti-am fost util.

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Https://www.libris.ro/......67292.html

Cumpara cartea asta de pe libris si citeste din ea toate lectiile si exercitiile, pune-ti cd-ul audio si asculta pronuntia tuturor lectiilor din carte.E usor. Timp si vointa sa ai ca acea carte chiar te ajuta rapid si usor.Succes!

| Mario2306 a răspuns:

Incearca pe YouTube. Sunt multe cursuri gratuite de engleza. Asculta mai multe si orienteaza-te la unul care e potrivit pentru tine. Sper ca ti-am putut fi de folos.