| SOriilica a întrebat:

As vrea sa stiu pe ce se bazeaza filologia si pe ce se bazeaza sociologi si matematica-informatica. Care sunt materiile, la ce se da bacul. Cam tot despre profilurile de mai sus. Funda

Răspuns Câştigător
| PerfectLife a răspuns:

Iti pot spune la mate-info.Materiile sunt Romana(4 ore in clasa a 9-a, 3 in a 10-a), Matematica(4 ore), Fizica(3 ore), Informatica(2ore+1 ora TIC)Chimie(2 ore in 9-10, o ora in 11-12),Biologie,Engleza,Franceza(2ore),Sport(o ora in 9-11-12,2 ore in a 10-a), Istorie, Geografie, Desen, Muzica, Religie(o ora), Optional(eu am avut de fizica)Logica o ora in a9-a,ia a 10-a va fi inlocuita de Psihologie si Ed.Antreprenoriala,in a 11 Economie si in a 12-a Filozofie.De asemenea in a 11-a si a 12-a nu vei mai face Muzica si Desen, dar vei avea 3 optionale pe care le vei alege impreuna cu ceilalti colegi.Bacul se da la Romana, Matematica(M1) si vei alege intre Biologie, Chimie, Fizica, Informatica.Vei da competente la TIC si proba orala la Romana si Engleza.Multa bafta!