| BOGOIFLORY a întrebat:

As vrea sa stiu un top 3-5 cu jocurile copilariei voastre, cele mai interesante primesc funda.
PS:am nevoie de idei, multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| ILoveHandball a răspuns:

Pai
1. fata ascunsea
2.baba oarba
3.parola(se fac doua grupe,o grupa pune o parola, cealalta trebuie sa alerge dupa membrii grupei cu parola sa ii prinda si sa le faca ce vor ca sa spuna parola, noi ne piscam si ne gadilam, dar unii joaca mai dur, sau pe chestii mai urate)
5 cadourile(se face un sir si un copil sta in fata sirului de ex copilul din fata este $ si ceilalti copii soptesc fiecare la urechea celui de langa el un nume al unui copil din acel grup dupa ce fiecare copil a primit un nume, copilul $ se duce la fiecare in parte si spune du-te la cadoul tau si dai o palma sau un pupic, fiecare ce vrea sa spuna si apoi dupa ce au facut toti copii trece altul in locul lui $)
6.sticluta
7. Adevar si provocare
8.prinsea
9.bambilici
10.monopoly
11. flori fee si baieti
12. Telefonul fara fir
Mai sunt foarte multe rolling on the floor

1 răspuns:
| MymyMihaela a răspuns:

1. v-ati'ascunselea;
2. Prinsa pe culori/pe cocotate;
3. Ne jucam des de-a mafiotii, eram o gasca de 'criminali' si una de politisti. Si politistii trebuiau sa prinda criminalii. laughing Fundita? big grin