| gagica_2008 a întrebat:

Buna as vrea sa va pun si eu o intrebare si daca vreti si sunte-ti amabili.Cunosc un baiat nu de mult timp dar cand cate am vorbit cu el, mi-se pare mie ca e un baiat la locul lui, si el e student la teologie adica vrea sa ajunga preot. El sta langa mine, si cand vine acasa ma uit sa vad daca iese din casa, ca vreau sa-l vad imi este drag de el, si nu stiu cum sa-l fac sa ii placa si lui de mine. Ma puteti ajuta si pe mine? Va rog multumesc frumos :*:*

3 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Este cat se poate de simplu.ar trebui sa ii devi mai intai prietena, amica mai apoi sa ceri mai mult.
ca sa ii devii prietena trebuie sa faci in asa fel incat sa fi cat mai prezenta in preajma lui, sa te observe de cateva ori. poate aveti prieteni comuni si iti pot face ei cunostinta cu el. poate il poti ruga sa te ajute la o materie la care esti sigura ca se pricepe.
asa incetul cu incetul veti ajunge unde vrei tu sa ajungeti.totul e sa ai putina rabdare cu el.

| Ioana_4525 a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa te bagi putin in seama mai multthinking sa te dai pe langa el. daca vrei sa-si dea seama ca existihappy trebuie sa incerci sa vorbesti cu el nu stiu niste subiecte comune si atunci o sa ajunga sa te cunoasca si el mai bine si cine stiehappy

| BuggsBunny a răspuns:

Poi...incearca sa vb cu el...sa va cunoasteti mai bine (toacate de el din vrute fal sa-ti ceara scuze )
Atunci el se va uita la tine si daca esti draguta se va indragostiitongue