| gamze a întrebat:

Prieteni sper ca ma puteti ajuta. Am o mare nelamurire. Sunt foarte confuza si mereu voi fi cand vine vorba de o relatie de o mica aventura simt ca imi pierd mintile. Am vorbit o perioada cu un baiat, cantaret totul a fost ok cand eram impreuna dar cand venea vorbe de mesaje sau de un telefon de un semn era greu tare. Am inteles ideea si am acceptat-o faptul ca nu ne puteam vedea des pentru ca el avea foarte multe evenimente. Simteam nevoia sa vorbesc cu el sa stiu de el nu vi se pare normal? chiar daca eram la inceput nu ar fi trebuit sa comunicam mai mult ..sa ne cunoastem. El tot ce imi spunea era decat sa arunce vorbe dulci, vorbe goale dar nu imi demonstra nimic. i-am explicat ca nu mai suport asa mai ales ca mi-am facut si un fb fake si m-am dat drept altcineva si am aflat ca de fapt lui ii plac conversatiile cu altele pe mine ma evita ....cand suntem impreuna e totul perfect nu am de ce sa ma indoiesc. nu am deloc incredere. intr-adevar imi e frica sa il pierd il plac. as putea spune ca m-am atasat de el asa imi spune si el ca tine la mine dar nu pot sa il cred. ne-am certat si l-am intrebat cum ramane cu noi... chiar are de gand sa ma lase cu ochii in soare si el mi-a zis sa o iau cum vreau eu ca vrea sa vorbim fata-n fata. Eu cred ca daca m-as intalni cu el eu as fi prea slaba si as ceda m-as impaca sau poate chiar vrea sa mi-o zica in fata sa imi dea injoseala maxima l-am intrebat si mi-a zis ca "poate nu o sa fie asa nu am de unde sa stiu ". sa las eu iar de la mine?! de cate ori vreau sa vad sa simt ca vrea sa fie ceva frumos intre noi nu doar vorbe ce as putea sa fac? cu ce ma puteti ajuta? voi ce spuneti ce ati face in situatia de fata daca ati fi in locul meu?!

Răspuns Câştigător
| Dracoola a răspuns:

El nu te place pe cat il placi tu, un om interesat de cineva nu va cauta scuze de genul: "N-am timp". Decizia iti apartine: ramai cu cineva care te evita, penduland intre fetele pe care le gaseste pe facebook sau rupi legatura cu el. Nu mi-e clar daca mai sunteti impreuna sau nu. Mie imi pare ca vrea sa aiba cat mai multe femei, si cam atat. O fi Alex Velea happy Glumeam.

| gamze explică (pentru Dracoola):

Tocmai ca el imi da de inteles ca ma place. eu dau dovada de sentimente reci, asta cel putin cand ma alinta sau imi arunca pur si simplu vorbe dulci simt ca mi se face rau :d Deci doar imi da de inteles si nu stiu care e adevarul mai ales ca acum recent ne-am impacat pana la urma dar a intervenit o fata care se tot baga in relatie. si mai nou imi spune ca e iubita lui de ceva timp plus multe altele ca eu umblu dupa el chestii de genul. Si l-am intrebat iar el mi-a zis ca este din alta localitate ca nu este adevarat el o considera o ''panarama '' acum nu stiu ce sa cred la ce texte mi-a scris...

| gamze explică (pentru gamze):

''diferența dintre noi 2 este ca eu imi stiu statutul in viata si inima iubitului meu si nu am nevoie sa "imi scot Colți" la alte fete si sa ma injosesc pentru ca eu cunosc f bine situația caracterul anturajul si familia iubitului meu. Si prin aceste cuvinte am spus tot! Nu imi doresc sa continui pentru ca te as jigni foarte foarte tare si nu imi doresc asta, părerea mea, daca esti inteligenta măcar puțin, las o mai moale cu iubitul meu ca te faci de ras singuricaa in continuare cum ti am spus si nu numai in fata mea ci in fata tuturor stand după "curu" lui si te rog nu mai trimite mesaj înapoi ca nu ti le mai citesc, m am explicat asa puțin tie pentru ca mi e mila de tine sincer... dar deja devine injositor ceea ce fac, te pup si dispari! '' asta este unul din romanele ei.

| Dracoola a răspuns (pentru gamze):

pai situatia este neclara si pentru ca el pare ca nu prea stie ce vrea. Faptul ca el o considera "panarama" pe o fata cu care pretinde ca ar fi arata cate ceva despre el. Fata aia nu s-ar baga in relatie daca nu ar avea acordul lui. Gandeste-te un pic: daca ai tine la cineva cu care pretinzi ca esti impreuna, ai incepe sa faci lucruri neclare? Sa vorbesti despre altele/altii? Cand cineva spune ca are o iubita, chiar daca nu are, e un semnal ca trebuie lasat la distanta.

| gamze explică (pentru Dracoola):

El zice ca din gelozie din invidie o face. pentru ca ea cica ar vrea sa fie cu el dar e imposibila relatia la distanta, plus ca el imi spune ca nu ii acorda importanta. Ca eu nu ar fi trebuit sa cred toate chestiile astea. Asa este vata lui de cantaret ca mereu trebuie sa se iveasca cineva ca sa il desparta... e cam cu dus intors

17 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Doar tu stii ce e cel mai bine pentru tine.Dar ai demnitatea ta si manifesta respect fata de tine; atunci iti vei da seama ce sa faci.

| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Eu cred ca exagerezi si tu putin... Stati de vorba si lamuriti asta, mai bine! Sunt convinsa ca saracul baiat nici nu stie de ce v.ati despartit...

| gamze explică (pentru NoName0x0):

laughing ee nici chiar saracul baiat laughing si stiu ca exagerez ca asa mi se intampla cand mi se pune pata pe cineva. toata problema este ca nu avem ocazia sa discutam sa lamurim decat prin mesaje la telefon. Atunci cand vine vorba sa ne vedem mereu intervine cate ceva ba ii este rau ba trebuie sa plece undeva numai cand vrea el eu trebuie sa fiu disponibila nu ca as avea altceva de facut dar nu imi convine... e putin cam aiurea toata treaba

| NoName0x0 a răspuns (pentru gamze):

Eee... Stiu ca e nasol, insa mai sacrifica.te o data si intalneste.te cu el cand vrea si puneti la punct. In fine, am raspuns cam tarziu... S.a rezolvat? big grin

| gamze explică (pentru NoName0x0):

S-a rezolvat! v multumesc! m-am despartit definitiv de el si nici ca mai vreau s ma impac! degeaba im bat capul cu el sunt altii carora le pasa cu adevarat de mine si stiu ca si tin la mine nu ca el! si in comparatie cu el.ei macar isi fac timp. vorbesc la general pentru ca sunt 2 persoane nu umblu pe 2 fronturi ca sa nu ma inteleaga lumea gresit. vorbesc amical dar stiti si voi ca uneori atunci cand iti impartasesti toate secretele se ajunge sa va apropriati mai mult etc. in fine.

| NoName0x0 a răspuns (pentru gamze):

Ok! Ma bucur pentru tine! happy

| AnarchyUK a răspuns:

Stați de vorbă. Intră puțin și în pielea lui, să îi înțelegi argumentele, să-i vezi punctul de vedere. O bună comunicare poate face minuni.
De asemenea, nu dispera dacă vă veți despărți. Înseamnă că n-a mers, ceva a fost greșit. Ori este o relație în care dragostea e reciprocă, ori nu mai e relație. Veți găsi amândoi pe cineva, nu e sfârșitul lumii.
Numai bine!

| gamze explică (pentru AnarchyUK):

Nu cred ca as dispera daca ar fi vorba de despartire. mi-ar parea rau ca stiu ca sunt sanse sa fie totul ok si ma oftic ca nu face un efort macar acum la inceput cand ar fi trebuit sa fie totul roz. Doar inceputurile sunt frumoase ca dupa aia intervin destule lucruri...

| Vanqu1sh a răspuns (pentru gamze):

Daca iti plac inceputurile relatiilor cand e frumos, atunci poti incepe alta deja, ca ai dat in greu cu asta, problema este ca tu poate ai prea mult timp liber iar baiatul este foarte ocupat. Ce inseamna asta? Cand tu ai mult liber inseamna ca ai si energie si trebuie sa freci pe cineva la icre, adica pe el, cand el este ocupat, inseamna ca are treaba si cand are treaba inseamna ca depune efort si oboseste ( fizic, mental sau ambele ), iar cand omult este obosit nu cred ca are chef sa fie frecat la icre si atunci raspunde in dorul... sa numai zic ce. Te'ai gandit la asta? Daca nu iti place situatia atunci renunta, daca esti dispusa sa incerci sa mergi mai departe atunci ai rabdare si timp pentru el, dar nici nu il forta mai mult decat trebuie ca nu aveti obligatii unul fata de celalalt, bafta cu el! happy

| gamze explică (pentru Vanqu1sh):

Nu ii schimb ca pe sosete! Si nu e vorba ca imi plac doar inceputurile, pur si simplu ele sunt mai frumoase atata tot. Am timp dar nu atat de mult liber ca si eu le am pe ale mele. Asa cum si el canta si eu dansez la nunti, botezuri, dar tot imi fac timp sa ii acord atentie. nu il frec la icre ca nu sunt stresanta ii reprosez pentru ca nu imi place ceea ce face si cu asta ajunge sa ma cunoasca. Dar relatia intre mine si el este complicata din cauza ca si eu sunt o persoana dificila( in sensul ca am avut destule experiente nasole si am avut cate ceva de invatat din fiecare ) si din teama de a nu pierde pe cineva sau pur si simplu incerc sa apreciez ceea ce am langa mine decat sa imi para rau mai tarziu. Asa cum am spus ca este o relatie complicata o mai complica si el cu alte minunatii. si nu cred ca voi sau tu de exemplu ai permite asa ceva. cel putin nu ti-ar place sa fi roata de rezerva sau sa fi calcat in picioare...

| Vanqu1sh a răspuns (pentru gamze):

Nu, evident, nimanui nu ii place sa fie calcat in picioare desi unele persoane accepta pentru ca sunt mai slabe de inger cum se spune. In general in relatia mea " regulile " eu le fac pentru ca sunt pus mereu intr-o situatie dificila in care aproape toate lucrurile depind de mine.Ca totul sa decurga bine tu trebuie sa faci un pas si el un pas, nu conteaza cine il face primul, dar cand tu faci 5 si el nimic, doar sta pe loc atunci ce poti intelege? Ca vezi doamne o sa faca 5 pasi deodata? Este si asta o varianta dar o sa te tina cu sufletul la gura si fie ramai cu buza umflata fie o sa ajungi in al 9-lea cer. Fiind intr-o situatie de genul si cerand un sfat la alte persoane tot ce poti sa faci este sa TACI si sa asculti si sa te ghidezi dupa raspunsurile mai logice daca asta vrei, nu sa aduci alte argumente si sa o tii la nesfarsit asa. happy Ai grija de tine!

| Anonimasimpla a răspuns:

Buna am avut si eu o situatie identica, el face parte din categoria baietilor carora le place sa filtreze cu mai multe fete, si nu doreste o relatie serioasa, nu te merita crede-ma am patit o la fel.sunt si alti baieti in lumea asta.o seara faina

| gamze explică (pentru Anonimasimpla):

As putea spune si asta. asa imi da si mie impresia uneori dar ma face sa imi schimb mereu parerea si de aia sunt asa confuza. nu vreau sa bag mana in foc si sa il bag intr-o categorie de genul... sad